Ahoj mami

Originální název: Ahoj mami

Plejáda - 2009
ISBN: 978-80-904369-0-9

Plejáda (2009) 978-80-904369-0-9 175

Zábavný pohled na svět očima osoby ženského pohlaví, která se domnívá, že jí něco leží u nohou. Svět to ale není...zato se tam válí snůška bizarních postav a situací, které se možná opravdu staly. Minimálně jí. Tu holku znáte. Už jste jí někde určitě potkali. Jen se vám nesvěřila se svými úvahami o životě, smrti, jídle, sexu, celebritách a všech základních otázkách bytí. Tady je legální možnost nahlédnout do jejího nitra. A nejen jejího. To vše prostřednictvím dopisů, které téměř dospělá dcera posílá matce po příchodu z malého českého města do "velkého světa" pražských reklamních agentur, castingů, večírků a zcela zpitomělých postaviček ze všech koutů naší vlasti. I ona je z toho celá zpitomělá a tak nejen v Praze se odehrávají její tragikomické životní eskapády a kotrmelce, během kterých stihne několik pokusů o lásku, kariéru, sebevraždu, náboženskou sektu, hospitalizaci v Bohnicích, dovolenou v Tunisu, účast v televizní soutěži, cestu do Indie a nakonec cestu k sobě samé. Kdo je ale ona sama, ví jen bůh. Případně její psychoanalytik. Není-li to ten samý. (Založil/a: victim)

Vít Pokorný Vít Pokorný
*??.??.1965

victim
  5. 6. 2010, 16:03
S největší pravděpodobností jsem se nenaladila na vlnu spisovatelova "skvělého" humoru,(jak bylo napsáno v úvodu knihy) který je tak neskutečně jednoduchý, že by něco podobného byl schopný napsat každý, ale dosud to nikdo neudělal, pro ušetření své důstojnosti. Knihu jsem dočetla do strany 50 a musela jsem se vysloveně držet, abych jí nehodila někam daleko, nevím, jak se něčím tak stupidním může někdo pobavit. A nejhorší na tom všem, je ta trapnost, která nezůstává pouze na hlavní hrdince, ale je soustavně přenášena na čtenáře.. Možná mi nenáleží právo, hodnotit knihu, kterou jsem nedočetla, ale popravdě i ta půl hodina, co jsem s knížkou strávila mi připadala zoufale promrhaná, že dočíst to až dokonce, mě už nikdy nikdo nedonutí.. Škoda.