Srdce netvora

Srdce netvora Originální název: The Gargoyle

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2464-0

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2464-0 448

Románový debut Andrewa Davidsona vypráví příběh bezejmenného muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na téměř dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že život, který před nehodou vedl, je nenávratně pryč a veškeré léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem-až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Pacientka z oddělení pro duševně choré mu ve stylu Šeherezády začne vyprávět příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve 14.století. Její návštěvy se pro hlavního hrdinu stávají drogou a po propuštění z nemocnice se k Marii Engelové přestěhuje. Netuší, do jaké míry ho vztah s bláznivou umělkyní ovlivní. Srdce netvora je mnohovrstevný román, jehož ústředním tématem je láska, která se zrcadlí nejen v příběhu popáleného muže, ale i ve vložených mikropříbězích. (Založil/a: Aleachim)

Andrew Davidson Andrew Davidson
*12.04.1969

chrispe
  8. 10. 2012, 13:49
Tato kniha je spíš pro pomalé čtenáře, kteří si rádi vychutnávají každou stránku a nechávají do sebe příběh pomalu vsát. Ten je zde dost kombinovaný s přechody mezi jednotlivými obdobími. Musím podotknout, že jelikož se jedná o první dílo autora, smekám. I když si myslím, že právě mezi "pomalé" čtenáře nepatřím, opravdu se mi to líbilo.
Lucka1977
  14. 4. 2013, 16:38
Úžasná kniha čtená jedním dechem,dlouho po přečtení jsem na ni myslela,mystická,dramatická,surová,pro mě to byla jedna z nejúžasnějších knih.
hedinka
  28. 5. 2012, 20:49
Kniha je velmi sugestivní. Zajímavý příběh ze současnosti, protkaný mystikou.. Postava Marii Engelové je asi má nejmilejší literární postava vůbec – její manické, tvůrčí stavy nad kterými se tají dech… Z hadího našeptávání mám husí kůži ještě teď. Když na knihu vzpomínám s několikaletým odstupem, vybavuji si obrazy, a pocity. Kniha je hodně symbolická. Za mě plný počet bodů, a moje soukromé první místo!