Je hlína k snědku?

Je hlína k snědku? Originální název: Je hlína k snědku?
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Paseka - 2006
ISBN: 80-7185-816-1

Paseka (2006) 80-7185-816-1 135

Prvotina Jakuby Katalpy "Je hlína k snědku?" představuje text tvořený mnoha krátkými kapitolami, které však na sebe dějově bezprostředně nenavazují - jejich souvislost je čtenáři zřejmá až po přečtení celé knihy. Hlavní hrdinkou je třicetiletá Nina, snažící se uniknout z prostředí svého měšťáckého domova a svého manžela do vášnivých vztahů s milenci a milenkou. Letmo je také zachycena historie Nininy rodiny a její vzpomínky na dětství prožité u babičky - doktorky. Dílo tak představuje příběh o hledání cesty sama k sobě, předkládaný s mimořádnou otevřeností, využívající střídání dějů a časů. Těžištěm knihy je smyslnost, přinášející náruživé popisy zvuků, chutí, barev, ale především sexuálních a erotických prožitků hlavní hrdinky, nabízených čtenáři s živočišnou otevřeností.

Kniha byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku (2007). (Založil/a: al-ma)

Jakuba Katalpa Jakuba Katalpa
*23.09.1979

Kebab Bursa
  28. 11. 2013, 12:29
Čtení knihy tak trochu připomíná prodírání se do poševního vchodu autorky. Stránku po stránce, stydký pysk po stydkém pysku (stránek je o něco více). Z počátku jsem myslel, že to nezvládnu, jednotlivé střípky mozaiky mi do sebe nezapadaly, ale pak najednou začaly dávat smysl. A dostavil se stejný pocit, jako když dostavíte puzzle - mám si výsledek někde vystavit nebo mám vše zase rozbořit a po čase začít znovu? Opravdu nezvykle otevřená (dvojsmysl) zpověď, která nejde cestou Padesáti odstínů. Bavilo, ale jsem trochu mužský, potřeboval bych více polopatičnosti.