Osudný gén

Profil knihy je v jiném jazyce

Osudný gén
Originální název: Marker
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Ikar - 2006
ISBN: 80-551-1195-2

Ikar (2006) 80-551-1195-2 360

Dvadsaťosemročný Sean McGillin prekypuje zdravím, kým si pri korčuľovaní v newyorskom Centrálnom parku nezlomí nohu. Necelých dvadsaťštyri hodín po operácii zomiera.
Tridsaťšesťročná Darlene Morganová, matka osemročného syna, sa podrobí operácii natrhnutého kolenného väzu. Do dvadsiatich štyroch hodín zomiera.
Newyorskí súdni lekári, doktorka Laurie Montgomeryová a doktor Jack Stapleton, čelia vzrastajúcej sérii záhadných úmrtí vo významnej nemocnici, pričom o život prichádzajú mladí, zdraví pacienti, ktorí sa úspešne podrobili jednoduchým operáciám.
Napriek odmietavému postoju nadriadených Laurie sa tvrdošijne venuje vyšetrovaniu. Hoci sa zdá, že nemožno zistiť, prečo a ako pacienti zomierajú, v Laurinej mysli skrsne podozrenie, že úmrtia spolu nielen súvisia, ale sú aj úmyselné. Nazdáva sa, že ide o prácu dômyselného sériového vraha s neznámym motívom.
Napätie sa prehlbuje tým väčšmi, že Laurie sa musí vyrovnať s dvojnásobným úderom osudu: na jednej strane sa trápi Jackovou nerozhodnosťou dať ich vzťahu definitívnu podobu, na druhej ju šokuje správa o genetickej dedičnej predispozícii. Situácia sa komplikuje, keď sa sama ocitá uprostred desivej nočnej mory ako možná obeť.

moani
  17. 10. 2014, 16:16
príjemné napätie od robina cooka, knižka ma bavila, je to už tretia cookovka, ktorú som čítala, knihy sú si veľmi podobné, je to autorov typický štýl, všetky sú z lekárskeho prostredia, knižku od autora si vždy rada prečítam, ale zas ich tak úúplne nevyhľadávam, kto má rád napätie a prekvapivý koniec, odporúčam