Oddělej se, a zaplatím!

Oddělej se, a zaplatím!

Podtitul: Humorný příběh s tajemstvím

Originální název: Oddělej se, a zaplatím!
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Eroika - 2010
ISBN: 978-80-86337-96-8

Eroika (2010) 978-80-86337-96-8 177

Druhý román Libuše Burger nás zavádí do života odlišných společenských vrstev současné Británie. Na jedné straně stojí zdánlivě znuděný milionář, na straně druhé tři mladí zadlužení zoufalci z okraje společnosti, kteří uvažují o tom, že by skoncovali se svým zbytečným životem. Když se nešťastníci zúčastní tajemného konkurzu, který uspořádá boháč, rozehraje se mezi zúčastněnými podivuhodná a originální hra. A to, co se původně jevilo jako cynická kratochvíle, se nakonec obrací jiným, pozitivnějším směrem...

Příběh, psaný s nadsázkou a černým humorem, nepostrádá napětí, vtip, spoustu překvapivých zvratů, ale i velmi humánní podtext a zamyšlení nad tím, co je v životě opravdu důležité a do jaké míry jsme schopni sami určit, jaký bude náš vlastní osud. (Založil/a: al-ma)

Libuše Burger Libuše Burger
*02.11.1978

evisia
  13. 7. 2010, 0:10
Knihu jsem začala číst jako velký skeptik, protože jsem čekala knihu pro ženy, a takovým se vyhýbám zpravidla velkým obloukem. Mile mě ale dílko překvapilo. Zasmála jsem se, děj nebyl přímočarý a průhledný, prostě fajn oddech :)