Koniáš: Muž na stezce

Koniáš: Muž na stezce Originální název: Koniáš: Muž na stezce

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-134-5

Triton (2008) 978-80-7387-134-5 544

Čtvrtá část série Koniáš. Knihy navazují v tomto pořadí: Na ostřích čepelí, Ostří oceli, Konec vlka samotáře, Muž na stezce a Vlk samotář.

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích.
Cesta je cíl. (Založil/a: StOs)

Parm
  10. 8. 2016, 20:23
Série o Koniášovi navazuje v tomto pořadí:
Koniáš 1a - Ostří oceli
Koniáš 1b - Muž na stezce (knížka Ostří oceli rozšířená o 2 další povídky)
Koniáš 2 - Na ostřích čepelí (děj začíná zhruba někde v půlce knížky Muž na stezce)
Koniáš 3 - Vlk samotář
Koniáš 4 - Konec vlka samotáře
Koniáš 5 - Cesta domů (pouze finální povídka)
cubajz
  16. 3. 2015, 14:06
Milé překvapení - rozmanité prostředí od džungle až po poušť a rozmanité situace, do kterých se hlavní hrdina dostává. Koniáš je českým Barbarem Conanem!
Cermag
  27. 10. 2015, 15:06
Novější vydání knihy Ostří oceli, které je rozšířeno o dvě povídky (Hra špinavců, Na válečné stezce).

Všechny příběhy mají spád, čtivost a překvapivě pokaždé jinou zápletku - časem jsem v soubojích očekával podobný průběh či podobné plynutí příběhu, ale každá povídka byla něčím specifická a zajímavá.

Tuto knihu lze číst i před oficiálně první knihou s Koniášem "Na ostří čepelí", je to skoro i lepší, člověk má pak o hlavní postavě lepší představu.
Vladislav
  14. 5. 2016, 13:14
Mám radši delší příběhy,ale i tak jsem to přečetl, na mě některé povídky byly dost hustý, jdu na druhý díl, uvidíme co bude dál.