Slovensko/Dejiny - divadlo - hudba - jazyk, literatúra - ľudová

Profil knihy je v jiném jazyce

Slovensko/Dejiny - divadlo - hudba - jazyk, literatúra - ľudová

Perfekt - 2007
ISBN: 80-8046-349-2

Perfekt (2007) 80-8046-349-2 384

Paradoxným chodom dejín sa stalo, že hoci Slovensko a Slováci tvoria rozsiahlu rodinu európskej civilizácie, svoju samostatnú štátnosť získali až v dvadsiatom storočí. Nič to však nemení na fakte, že rovnocenne participovali na vzniku a kultivácii rozsiahleho európskeho kultúrneho bohatstva. Ba čo viac, slovenská kultúra prerastá hranice Európy a predstavuje významný prínos aj do svetového kultúrneho bohatstva. Táto publikácia chce predovšetkým nám Slovákom a potom aj ostatným porozprávať o našich dejinách, divadle, jazyku, hudbe, literatúre, výtvarnom umení a architektúre, o ľudovej kultúre aj o Slovákoch v zahraničí. Nech poslúži ako prvotný zdroj informácií nám i našim nasledovníkom. Je to aj doklad, že sme zdedili veľký poklad, i upozornenie, že sa oň musíme starať, uchovávať ho a zanechať zasa pre tých, čo prídu po nás.