Čachtická pani

Profil knihy je v jiném jazyce

Čachtická pani Originální název: Čachtická pani
Poprvé vydáno celosvětově: 1934

Ikar - 2006
ISBN: 80-551-1317-3

Ikar (2006) 80-551-1317-3 592

Legenda o krvavej hradnej pani, ktorá údajne zabíjala mladé panny a kúpala sa v ich krvi. Čím si zachovávala svoj mladý zvhľad.

minusha97
  11. 3. 2016, 20:40
Do knihy som sa pustila kvôli škole a inak by som po nej asi nesiahla, hoci Alžbeta Báthoryová ma ako postava slovenských dejín vždy fascinovala. Nemyslím si síce, že by nejakým spôsobom stratila, keby som si túto knihu nikdy neprečítala, ale som rada, že som to urobila, hoci nemám rada literatúru o tomto období slovenských dejín, čo sa príbehovosti týka.

Kniha ma prekvapila aj štýlom, akým bola napísaná, striedajúce dejové roviny počas kapitol tomu dodávali šťavu a bolo mi veľmi ľúto, keď sa to asi v polovici knihy vytratilo, ale čo ma najviac zarazilo bol jazyk, akým bola kniha napísaná, čakala som mnoho archaizmov a ten zastaralý spôsob písania, ktorý sa tam ale nevyskytoval a to mi prišlo veľmi inovátorské, za čo autora uznávam.

V podstate bola kniha super, ale ťažko a dlho sa mi čítala, aspoň som z nej mala taký pocit, ale zanechala vo mne niečo podobné, ako to, čo som cítila po dočítaní Quo Vadis. Táto kniha je veľké dielo, silné, historické a ťažké na čítanie, hoci sa oplatí vytrvať, lebo kniha čitateľa strhne tým najgeniálnejším spôsobom.