Dvojí život Heleny Grahamové

Naše vojsko - 1995
ISBN: 80-206-0466-9

Naše vojsko (1995) 80-206-0466-9 302
Mladá fronta (1975)

Román nás zavádí na tehdejší anglický venkov, kde na pozadí osudu svého bratra, jenž svým rozháraným životem zničil nejen sebe, ale vrhl stín téměř na celou svou rodinu, vypráví příběh postupně ztroskotávajícího manželství nezkušené romantické dívky a venkovského šlechtice, které se rozpadá vinou mužovy neukázněné povahy. (Založil/a: anetbud)

Anne Brontë Anne Brontë
*17.01.1820 - †28.05.1849

Ivulina
  17. 4. 2015, 9:19
Škoda. Nebylo to vůbec špatné čtení, ale některé pohledy autorce prostě nevěřím. Celá linie vyprávěná z mužského pohledu je tak zvláštní, že jsem se až příliš soustředila na styl, s jakým vše popisovala, namísto samotného děje! A hlavní hrdinka? - v jeden okamžik obdivuhodná rozhodná žena, v druhý až (s prominutím) přihlouple fanaticky oddaná a mučednická.
Celý komentář teď, jak vidím, zní až příliš negativně. Román sám o sobě funguje a lecjaký romantik by jej zařadil ke svým oblíbeným kouskům. Autorka nepochybně psát umí (jak ostatně ukázal sám čas), a i já bych si chtěla najít čas na Agnes Greyovou, Anneino druhé "dítě". Popravdě ale necítím nutkání číst tuhle knihu ještě někdy znovu.
Veronika
  28. 2. 2011, 21:19
Ďalšia Bronteová, bohužiaľ, svojim sestrám sa štýlom a pútavosťou príbehov nevyrovnala. Počas celého čítania som sa nezdržala porovnávania a tak to aj dopadlo. Navyše je príbeh veľmi predvídateľný a miestami až apatický.
maratach
  26. 12. 2011, 17:09
Nejmladší a také nejméně známá ze tří sester spisovatelek viktoriánského období zavádí v románě na tehdejší anglický venkov. Na pozadí osudu svého bratra, jenž svým rozháraným životem zničil nejen sebe, ale vrhl těžký stín na celou rodinu, vypráví příběh postupně ztroskotávajícího manželství nezkušené romantické dívky a venkovského šlechtice, které se rozpadá vinou mužovy neukázněné povahy.
Buriška
  3. 11. 2016, 19:31
Mě se tato kniha líbila. Mám ráda styl psaní všech sester B. Závěr tohoto díla mě mile překvapil. Mám ráda dobré konce, ač jsem v něj nedoufala. Pokud má někdo rád tento styl, tak doporučuji. Není to těžká četba, spíše pro oddych mezi těžšími romány. Je to milé dílo ženy, která doufala v lásku....