Velké příběhy světových dějin

Velké příběhy světových dějin

Víkend - 2006
ISBN: 80-86891-46-1

Víkend (2006) 80-86891-46-1 574

Některá historická data v kalendáři jsou už věhlasná a mnoho lidí si je opakovaně připomíná, ale jsou také dějinné události, které unikají naší pozornosti, ač by si to zasloužily...

Tři sta šedesát pět dnů v roce, opravdu v každém z nich se stalo něco skvělého, velice důležitého, co si zaslouží zůstat v lidské paměti? Autoři této knížky dokazují, že tomu tak skutečně je. Shromáždili takové události, zpracovali je do krátkých, velice zajímavých příběhů a ty zasadili do obecnějšího kontextu. Vysvětlují, proč se to či ono událo, a objevují pozoruhodné detaily ze života a činů slavných osobností, jež utvářely dějiny. Dramatické činy politiků, státníků, vojevůdců, filozofů, vědců i umělců, známých mužů a žen a mnohdy ještě dětí byly logicky spojeny s během světa.

Kniha zaujme i potěší každého, kdo má pocit, že by o dějinách měl vědět přece jen něco víc.