Slepota

Ikar - 1997
ISBN: 80-7202-111-7

Ikar (1997) 80-7202-111-7 254
Ikar (1992)

Laurii Montgomeryovou, patoložku z Ústavu soudního lékařství města New York, zaujme a znepokojí série úmrtí mladých, zdravých a dobře situovaných lidí, kteří vypadají jako předávkování kokainem. Mezi jednotlivými případy nachází stále více shodných podezřelých příznaků.
Z nadřízených míst dostane výslovný zákaz podrobněji tyto případy zkoumat, a tak je začne vyšetřovat na vlastní pěst. Pochopení nenalézá ani u policejního důstojníka Loua Soldana, ani u úspěšného očního chirurga Jordana Scheffielda, přestože oba mají na případě i osobní zájem. Zoufalá Laurie se nakonec obrátí na svého bývalého spolužáka, novináře Boba Talbota, aby celou věc zveřejnil a zabránil tak dalším úmrtím. Novinovým článkem a zprávou v televizi se spustí lavina, která hrozí strhnout i ji samotnou. V kritické chvíli však Laurie přichází celé obludné záhadě na kloub. (Založil/a: anetbud)

VerenaLord
  6. 1. 2013, 13:17
Jedna ze slabších knih tohoto autora. Velice nápadná je podobnost s dalšími jeho knihami, opět se opakuje již známý scénář - patoložka objeví podezřelou sérii úmrtí, jenže jí nikdo nevěnuje pozornost, když se snaží varovat veřejnost. Nakonec udělá vše po svém, happy end. Velmi slabé, ničím originální.
maurarita
  7. 12. 2015, 19:21
Další hezký triler z lékařského prostředí o soudní patolozce kterou zaujme a znepokojila řada nevysvětlených úmrtí mladých a hlavně zdravých lidí.
Weetr
  17. 11. 2012, 20:28
Zřejmě nejlepší kniha od Cooka, kterou jsem kdy četla. Nenechala mě totiž spát :) Byla jsem vždy naštvaná, nerudná a rozmrzelá, když jsem musela byť na chvíli přerušit čtení této napínavé knžky :) Kolik knih tohle dovede? Závěr byl pro mě překvapením, které jsem rozhodně nečekala. Přemýšlela jsem o hodně koncích, jak tato knížka může dopadnout, ale toto mě opravdu nenapadlo :) Jednoduše tleskám Cookovi jako spisovateli!
maratach
  15. 8. 2011, 11:16