Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Slepota

78%
4 56
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Slepota
Autor:
Originální název: Blindsight

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Ikar - 1997
ISBN: 80-7202-111-7
Počet stránek: 254
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 137x v přečtených
v knihovně 34x v knihovně
k přečtení 24x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (1997) 80-7202-111-7 254
Ikar (1992)

Laurii Montgomeryovou, patoložku z Ústavu soudního lékařství města New York, zaujme a znepokojí série úmrtí mladých, zdravých a dobře situovaných lidí, kteří vypadají jako předávkování kokainem. Mezi jednotlivými případy nachází stále více shodných podezřelých příznaků.
Z nadřízených míst dostane výslovný zákaz podrobněji tyto případy zkoumat, a tak je začne vyšetřovat na vlastní pěst. Pochopení nenalézá ani u policejního důstojníka Loua Soldana, ani u úspěšného očního chirurga Jordana Scheffielda, přestože oba mají na případě i osobní zájem. Zoufalá Laurie se nakonec obrátí na svého bývalého spolužáka, novináře Boba Talbota, aby celou věc zveřejnil a zabránil tak dalším úmrtím. Novinovým článkem a zprávou v televizi se spustí lavina, která hrozí strhnout i ji samotnou. V kritické chvíli však Laurie přichází celé obludné záhadě na kloub. (Založil/a: anetbud)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VerenaLord
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 1. 2013, 13:17
Jedna ze slabších knih tohoto autora. Velice nápadná je podobnost s dalšími jeho knihami, opět se opakuje již známý scénář - patoložka objeví podezřelou sérii úmrtí, jenže jí nikdo nevěnuje pozornost, když se snaží varovat veřejnost. Nakonec udělá vše po svém, happy end. Velmi slabé, ničím originální.
maurarita
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2015, 19:21
Další hezký triler z lékařského prostředí o soudní patolozce kterou zaujme a znepokojila řada nevysvětlených úmrtí mladých a hlavně zdravých lidí.
Weetr
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 11. 2012, 20:28
Zřejmě nejlepší kniha od Cooka, kterou jsem kdy četla. Nenechala mě totiž spát :) Byla jsem vždy naštvaná, nerudná a rozmrzelá, když jsem musela byť na chvíli přerušit čtení této napínavé knžky :) Kolik knih tohle dovede? Závěr byl pro mě překvapením, které jsem rozhodně nečekala. Přemýšlela jsem o hodně koncích, jak tato knížka může dopadnout, ale toto mě opravdu nenapadlo :) Jednoduše tleskám Cookovi jako spisovateli!
maratach
  15. 8. 2011, 11:16
Laurii Montgomeryovou, patoložku z Ústavu soudního lékařství města New York, zaujme a znepokojí série úmrtí mladých, zdravých a dobře situovaných lidí, kteří vypadají jako předávkování kokainem. Mezi jednotlivými případy nachází stále více shodných podezřelých příznaků.
Z nadřízených míst dostane výslovný zákaz podrobněji tyto případy zkoumat, a tak je začne vyšetřovat na vlastní pěst. Pochopení nenalézá ani u policejního důstojníka Loua Soldana, ani u úspěšného očního chirurga Jordana Scheffielda, přestože oba mají na případě i osobní zájem. Zoufalá Laurie se nakonec obrátí na svého bývalého spolužáka, novináře Boba Talbota, aby celou věc zveřejnil a zabránil tak dalším úmrtím. Novinovým článkem a zprávou v televizi se spustí lavina, která hrozí strhnout i ji samotnou. V kritické chvíli však Laurie přichází celé obludné záhadě na kloub.