Agonie

Originální název: Foreign Body

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2619-4

Knižní klub (2010) 978-80-242-2619-4 285

Jennifer Hernandezová studuje čtvrtým ročníkem medicínu v Kalifornii a právě jí začíná rozhodující stáž na vysněné chirurgii. Jenomže v té chvíli umírá v Indii její babička. A Jennifer se to dozvídá z televize.
Maria Hernandezová odjela do Indie na operaci kyčle, protože ve Spojených státech na ni neměla dost peněz. Ač byla jinak zdravá, zemřela dvanáct hodin po operaci na nečekané a nevysvětlitelné komplikace. Vedení nemocnice navíc na Jennifer naléhá, aby se co nejrychleji rozhodla, jak naloží s babiččiným tělem. Jenomže než Jennifer doputuje do Dillí, umírá tu ve stejné nemocnici a za stejně podivných okolností další americký pacient. A další den v jiné nemocnici třetí.
Začíná to vypadat, že se tu děje něco neblahého. Něco, na co Jennifer sama nestačí. Obrátí se proto na své přátele, soudní lékaře Laurie Montgomeryovou a Jacka Stapletona, a ti se vydají do Indie přijít záhadným úmrtím na kloub.
Stihnou však vyřešit vše dřív, než se nemocnice těl zbaví? (Založil/a: anetbud)

Latrollka
  15. 11. 2016, 23:25
U této knihy chvilinku trvalo, než jsem se do ní začetla. Po prvních pár stránkách jsem knihu zase odložila, a takto to proběhlo několikrát, ale po překonání prvních asi 70 stran se to rozjelo a kniha mě vtáhla do děje a nepustila až do posledního písmene :-)