Umenie milovať

Profil knihy je v jiném jazyce

Umenie milovať

Pegas - 2006
ISBN: 80-551-1234-7

Pegas (2006) 80-551-1234-7 152

Málokto dokáže milovať takou láskou, ktorá v sebe spája zrelosť, sebapoznanie, odvahu. Aj láska je umenie, ktorému sa možno naučiť. Vyžaduje si však námahu, zručnosť, pozornosť. Erich Fromm, podľa ktorého život nemá veľký zmysel okrem toho, ktorým ho dokáže naplniť človek, vo svojej znepokojujúcej knihe skúma lásku vo všetkých jej aspektoch. Pozornosť nevenuje len láske romantickej, obklopenej toľkými falošnými predstavami, ale aj láske medzi deťmi a rodičmi, láske medzi súrodencami, láske erotickej, ba i láske k Bohu.

RustinCohle
  1. 9. 2016, 22:57
Jedna z najlepších kníh aké som kedy čítal. Erich Fromm je veľký človek, ktorý sa dokáže ponoriť do naozaj obrovskej hĺbky ľudského vnútra. O tom dokazuje toto úžasné dielo ktoré analyzuje lásku z rôznych aspektoch a uhlov pohľadu. Je zbytočné čokoľvek písať o tomto diele, pretože ste ho mali mať už dávno prečítané, už včera bolo neskoro.