Ulehni v temnotách

Ulehni v temnotách Originální název: Lie Down in Darkness

Odeon - 1974

Odeon (1974) 490

Psychologický román z jihu USA, jehož hlavním tématem je marné hledání nesobecké a odpouštějící lásky. Příčinou rozvratu rodiny advokáta je matka, vychovaná v puritánských tradicích amerického jihu, která všem dává neustále najevo svou morální nadřazenost a nedokáže se vymanit z okruhu vlastních upjatých představ o životě. (Založil/a: anetbud)

ceBBek
  22. 3. 2012, 20:20
Prvotina W. Styrona, která se stala bestsellerem. Tato kniha je sondou do rodinných vztahů jedné americké rodiny, a sleduje její postupný zánik. Mně moc nesedla, nedokázal jsem se přinutit do čtení, jak mě to nebavilo. A to už je asi něco špatně :)
skřet
  29. 11. 2013, 12:20
Už na začátku víme, jak příběh končí, ale nevíme proč. Kniha postupně odkrývá vztahové a psychologické souvislosti, které vedly k nenávratnému odloučení členů rodiny. Zaujala mě hloubka zpracování psychologie jednotlivých postav (především z psychoanalytického hlediska)a zejména část zachycující chování a tok myšlenek Peyton před jejím ,,ulehnutím v temnotách".