Balada o dívce a potulném muzikantovi

Balada o dívce a potulném muzikantovi Originální název: Balada o dívce a potulném muzikantovi

Akropolis - 2001
ISBN: 80-7304-005-0

Akropolis (2001) 80-7304-005-0 218

Téma pronásledování Židů za II. světové války bylo již nejednou ztvárněno. Více jak půlstoletý odstup však dává možnost nahlédnout tyto události znovu a jinak. Poetický a dramatický příběh Hanibalovy knihy je především o základních hodnotách lidského bytí, o lásce a nenávisti, statečnosti i zradě, o touze po krásném životě ve střetu s jeho nelítostnou a krutou tváří. Pátá próza známého filmového režiséra patří patrně k tomu nejlepšímu co kdy tento autor napsal. (Založil/a: anetbud)

Dair
  16. 7. 2011, 19:37
Příběh mě slupnul jako malinu. Obměna tohoto tématu mě asi neomrzí, pokud autor ví, jak se strefit do "černého"...náznak anonymity dává prostor mírné fantazii a představivosti (co se postav týče); situace lidem blízké, ale přitom, tak nepředstavitelné ve své době; oči si nezadržitelně přejí a očekávají pozitivní vývoj, i když uvnitř tomu nelze věřit. Opět jsem malinko změnila svůj pohled na milostný vztah především v závislosti na době, se kterou tvoří nerozlučný příběh, který mě dojal! Jsem ráda, že se najdou lidé s dostatečnou fantazií,talentem i zkušenostmi, kteří dokáží oslovit čtenáře a předat svůj příběh do podvědomí ostatních :)