Soudce Ti a vražedný zvon

ISBN: 80-208-0360-2

Perseus (2003) 80-208-0360-2 216
Knižní klub (1997)
Práce (1989)

Soudce Ti je nově jmenovaný náčelník v Pu-jangu – okresním městě, které se zpočátku jeví jako velice klidné. Po svém předchůdci Fengovi má objasnit případ znásilnění a vraždy, který se zdá být zcela jasný. Po důkladném prošetření celé záležitosti a s pomocí Ma Žungovy vynalézavosti a síly však cestu k vrahovi odhalí ukradené zlaté jehlice, které nosí smůlu každému, kdo je vlastní. Soudce a jeho pomocníci později také usvědčí falešného opata a mnichy v chrámu Bezmezného milosrdenství, jejichž „zásluhou“ přicházely na svět nelegitimní děti. Jádrem příběhu je případ Liang versus Lin. Při jeho vyšetřování objeví soudce Ti se svými pomocníky pod obrovským zvonem několik let starou kostru, avšak jsou zde uvězněni a jen zázrakem se vším podaří zachránit se a vraha odhalit. (Založil/a: trevize)

Ariko
  16. 11. 2014, 17:28
Soudce Ti je jednou ze starších detektivek, které mě už bohužel neoslovují. Na můj vkus není moc propracovaný a kniha je příliš krátká.