Mýty a legendy - Vlci, draci a bájná zvířata

Mýty a legendy - Vlci, draci a bájná zvířata Originální název: Mythes et légendes

Gemini - 1992
ISBN: 80-85265-52-4

Gemini (1992) 80-85265-52-4 143

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. V mnohých bájích a mýtech světa se však často potkáváme také s různými zvířaty — skutečnými i nadpřirozenými, jako jsou například vlk, drak a bájná zvířata, o kterých lidé věřili, že jim pomáhají, anebo jim naopak škodí. Tato kniha nam pootevře okénko k tajemstvím, které si lidstvo uchovává ve své paměti.

Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit nebo znova oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současné konfrontuje s historickou faktografií. (Založil/a: Janiska)

Ariko
  14. 9. 2014, 20:49
Opět dobrá publikace o mytologii doplněná nádhernou ilustrační tvorbou. Část o Číně mě nadchla nejvíce.
Tojaheva
  1. 6. 2016, 14:57
Když si knížku prohlížím, tak je mi až chvílemi líto, že některá zvířata nemohou existovat ve skutečnosti. A jak na tom musejí být teprve děti, které podle mě mají ještě větší fantazii.
Rinae
  12. 12. 2015, 9:46
Rozhodně moje nejoblíbenější kniha z této řady. Zvířátka a pestré ilustrace pro mne představují ideální kombinaci.
Peter.Melon
  2. 5. 2014, 15:46
Dobrá kniha pro mládež,četl jsem jí jako dítě.Zaujala mě...Je to fajn kniha.Je plná pěkných ilustrací.