Oční kapky

ISBN: 978-80-86337-84-5

Eroika (2009) 978-80-86337-84-5 302
Atlantis (1991)
Sixty-Eight Publishers (1987)

Román Oční kapky vyšel v roce 1982 v samizdatové Edici Petlice, v roce 1987 v nakladatelství Sixty-Eight Publisher v Torontu a v roce 1991 v nakladatelství Atlantis v Brně.

Tento příběh lásky a zrady se mohl odehrát kdekoliv a kdykoliv. Mladá svobodná matka Pavla jej však prožila v Čechách v pochmurných 70. letech, a proto její plánovaná cesta za pomstou vyžaduje odvážný tajný plán a změnu identity. V dramatickém příběhu, který obsahuje hodně autobiografických prožitků a autentických dialogů, si autorka přesto ponechává svůj díl tajemství a prostor k vypravěčské fikci. (Založil/a: al-ma)

Nifrea
  3. 7. 2015, 16:46
Celkem mě zaujal styl, jakým je kniha psána, ale musela jsem vynaložit určitou dávku trpělivosti, abych s hlavní hrdinkou vydržela:). Chvílemi jsem jí rozuměla, chápala jí, ale častěji jsem vůbec nerozuměla tomu, na co ještě čeká a kroutila hlavou nad nesmyslnou nadějí, kterou si uchovávala ve chvílích, kdy už bych já osobně žádnou neměla. Je to příběh o oddanosti k nesprávnému člověku, o tom, co se kolem člověka děje, když se rozhodne nevidět.