Žhavé zprávy

ISBN: 978-80-7303-582-2

Domino (2010) 978-80-7303-582-2 260
Domino (2005) 80-7303-230-9 260

Třetí kniha série Rune.

Začínající dokumentaristce Rune nadělil osud do vínku víc ctižádosti než pudu sebezáchovy. Pracuje v televizi jako pomocná kameramanka, ale umíněně míří za svým cílem - špičkovým zpravodajským pořadem Aktuality, který patří k nejsledovanějším v zemi. A ví, s čím do něj prorazit. Dostal se jí do rukou dojemný dopis Randyho Boggse, vězně odsouzeného za vraždu, kterou údajně nespáchal - a co víc, za vraždu bývalého šéfa Runiny televizní stanice.
Rune zahájí křížovou výpravu za jeho osvobození. Aby uspěla, potřebuje dokázat Randyho nevinu Aby uspěla, potřebuje dokázat Randyho nevinu, najít pravého vraha a odhalit ho před miliony diváků. Tohle nebude obyčejná reportáž o něčem, co se už stalo - tahle reportáž splní Randyho nespravedlivý úděl a zároveň odstartuje Runinu televizní kariéru.
Jenže Rune netuší, jak silně se může o svoje žhavé téma spálit. Svým úsilím podepisuje Randymu i sama sobě rozsudek smrti. Jde jí po krku profesionální nájemný vrah, její práci se stavějí do cesty nejneuvěřitelnější potíže. Randyho život ve vězení visí na vlásku. Někdo se rozhodl sprovodit ze světa chystanou reportáž i všechny její aktéry. Pravý vrah je Rune mnohem blíž, než tuší... (Založil/a: trevize)

ondrasek
  26. 4. 2013, 21:56
I tato Deaverovka je svižná, čtivá a napínavá, odehrává se v zajímavém prostředí televizního světa a opět se dvěmi až třemi nečekanými zvraty v ději. No těch nečekaných zvratů je někdy až na škodu, stačil by mi jeden. Maximálně dva. Ale dobrá práce - ****.
Ra-Amon
  23. 4. 2015, 10:18
Začátek nezvykle na Deavera celkem poklidný,až to místy bylo takové nezáživné. Obrat nastal až se blížil konec knihy, tam už se napětí s akcí gradovalo naplno a závěr opět skvěle uzavřen, tak jak to Deaver umí. Když se tedy vezme vše kolem, dávám tři hvězdičky.
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 20:57
Toto dílo bylo mým prvním setkáním s mistrovským literárním uměním Jefferyho Deavera. Pamatuji si, že mě tenkrát nadchly jeho dějové zvraty, které jsou místy skutečně naprosto nečekané, ale od toho jsou to zvraty, že? Od té doby jsem už přečetl vícero Deaverových titulů, a musím říct, že ani jeden mě nikdy nezklamal. Žhavé zprávy musím ale ohodnotit jako poněkud slabší kousek v porovnání například s Lincolnem Rhymem. Ale i přesto, velmi kvalitní kniha.
Sweed
  18. 3. 2011, 8:47
Ale jo, šlo to, opět napětí, dějové zvraty, pohled do zákulisí televizní práce, ovšem od tohoto autora bych přeci jen čekala něco víc... Neurazí ale ani nenadchne
HDosoudilová
  2. 3. 2014, 16:59
Další přečtená kniha od tohoto autora a opět nezklamala =) I když je pravda, že už jsem od Deavera četla mnohem lepší knihy. Série s Rune mě ale baví dost, škoda, že zatím není více knih s touto hrdinkou... Některé pasáže se mi zdály přehnané a zbytečně natahované, těžko říct, jestli zrovna po této knize znovu sáhnu, každopádně se mi opět četla dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout =)