Pekelná kuchyně

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-498-6

Domino (2009) 978-80-7303-498-6 271
Domino (2006) 80-7303-282-1 271

Třetí kniha série John Pellam.

John Pellam, vyhledavač filmových exteriérů a dokumentarista, chce natočit film o svérázné newyorské čtvrti s názvem Hell's Kitchen, Pekelná kuchyně. Sbírá autentické vzpomínky zdejších pamětníků - lidí, jako je například Ettie Washingtonová, všeobecně považovaná za živoucí kroniku zdejší čtvrti. Když však její dům lehne popelem, Pellam pochopí, že kdosi by radši nechal minulost spát.
Zatímco plameny stravují další a další místa, další a další lidské životy, Pellam vyráží do ulic a pátrá po zákeřném žháři, jehož zřejmě nepohání láska k plamenům, nýbrž k penězům. V té chvíli ještě Pellam netuší, že všechny požáry jsou jen krotkou předehrou ke žhářovu poslednímu vrcholnému kousku - ohni děsivých rozměrů, v jehož žhnoucím epicentru se má ocitnout nejen celá čtvrť ale i on sám. Jak se zdá, za Pekelnou kuchyní se opravdu skrývá samotné peklo...

ondrasek
  12. 9. 2013, 20:45
Kniha se mi četla dobře, není dlouhá (271 stran místo chybně uvedných 371 v záhlaví knihy) a děj se rychle valí ku svému finále. Jako vražedný nástroj je zde oheň, taky dobrý. Líbila se mi o fous víc než Krvavá řeka, Mělké hroby mě ještě čekají.
Ra-Amon
  24. 12. 2013, 14:17
Touto knihou jsem uzavřel trilogii s Johnem Pellamem a zklamala mě tak jako Krvavá řeka. Střídala se v knize místa kde několik stránek nudilo,pak se děj rozběhl a opět dalších pár stránek nudných a tak až do konce. První kniha ze série J.P. Mělké hroby mě naprosto chytila,četla se perfektně, druhá Krvavá řeka mě zklamala,tak jsem čekal naději v této knize a řekl bych tedy, že o něco lepší než Krvavá řeka,ale Mělkých hrobů nedosahuje ani po kotníky.
Stirecka
  29. 11. 2013, 10:33
První knížka Jefferyho Deavera, kterou jsem nedočetla do konce, kolem stovky jsem to odložila, vůbec mě to nechytlo:(
KeyserSoze
  9. 7. 2015, 15:34
No co na to rict, precet jsem to celkem rychle, dej ubyha svizne, jenze je to proste slaby. Deavrovy kvality jsou v seriich o Rhymovy nebo Cathryn Danceovy. Kde se zabyva zpusobem a metodou vysetrovani. Tohle je podprumer.
Manticore
  20. 11. 2016, 12:24
Kniha, která začíná ve prostředku knihy. Nemastný začátek, ale trochu vynahradí cílová rovinka Pekelné kuchyně.