Neklid

Domino (2012) 978-80-7303-792-5 380
Domino (2008) 978-80-7303-025-4 380 dotisk vydání z roku 2001
Domino (2001) 80-7303-025-X 380
Středoevropské nakladatelství (1996) 80-86004-25-2 360

Michael Hrubek je mužem paradoxů, v němž se paranoidní schizofrenie snoubí s inteligencí a téměř geniální rafinovaností. Mužem, jehož necitlivost k bolesti je téměř stejně obludná jako jeho stopadesátikilové tělo. Mužem, jehož by nikdo nechtěl mít za nepřítele.
A právě tento nevyzpytatelný člověk prchá jedné noci v pytli na mrtvoly z vězeňské psychiatrické léčebny a vydává se na strastiplnou pouť, která neodvratně směřuje k jedinému cíli. Tím cílem je Lis Atchesonová - žena, která Hrubeka usvědčila z brutálních zločinů a nyní se obává jeho pomsty.
Přestože Hrubeka pronásleduje policie a nezávisle na sobě i několik dalších osob, uprchlý zločinec si neohroženě klestí cestu až k domu nebohé Lis, která se kvůli povodni a silné bouři ocitá v domě odříznutá od světa i od pomoci. Jak může dopadnout tento nerovný souboj dvou hlavních hrdinů?

Jeffery Deaver opět prošpikoval celý příběh nenapodobitelnými zápletkami a nečekaným rozuzlením, ale tentokrát ho navíc obohatil o řadu zasvěcených informací o vnitřním i vnějším světě duševně nemocných lidí.

Barabura
  3. 7. 2012, 15:20
Tak tahle knížka se mi zatím od Deavera líbila asi nejvíc. Bylo to napínavý, psychologicky geniálně zpracovaný. Tolik pocitů, myšlenek, pohnutek. Skvěle hodnotím taky překlad, pan překladatel Jiří Kobělka se musel poprat s Michaelovým stylem písemného vyjadřování a udělal to dokonale. Výborná atmosféra bouřlivé noci, ve které probíhá napínavý hon.
Peetuliska
  25. 2. 2014, 20:54
Příběh schizofrenika, který uteče z léčebny najít ženu, která ho do ní dostala, přitom se neví, že ji nechce ublížit, ale zachránit.
Deaver perfektně rozvíjí myšlení psychicky nemocného člověka, kniha má velký spád.
ondrasek
  5. 3. 2012, 19:38
Příjemné překvapení, první moje přečtená kniha od tohoto autora, napínavá od první do poslední strany.
Děj a dějové postavy jsem prokoukl zhruba v polovině knihy, ale asi i díky níže uvedeným komentářům. Výborná kniha, chtěl jsem dát pět hvězdiček, ale detektivní thriler není tak úplně můj šálek kávy, dávám 4. (Ale myslím tím 5 :-))
Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu.
Ra-Amon
  23. 4. 2012, 11:57
Další z knížek J.Deavera a opět hodnotím kladně,byť poprvé dávám jen 4 hvězdičky. Něco málo přes polovinu se dějové linie střídali,což místy nebylo až tak záživné, a člověk pochopil až v další fázi jejich spletitost. Opět překvapivé vyústění měl závěr knihy,takže od poloviny knihy mi již vrtalo hlavou,kdo by vlastně mohl být vrah, když by to nebyl ten na kterého ukazují všechny indicie.
jarin58
  7. 1. 2012, 17:25
Tady člověk zapomene i dýchat,napínavé.Něco jsem tušil,ale samozřejmě příběh dopadl jinak než jsem odhadoval.
vlastavlas
  2. 2. 2015, 16:49
Dostala jsem od přítele k Vánocům, mám většinu Deaverových knih v knihovně a přečtených, nezklamala mě, naopak mě nadchla...náhled do duše a mozku schizofrenika byl poučný a zas jsem se něco nového dozvěděla...a samozřejmě zvrat v závěru...napínavé jak " kšandy"....skvěle, Jeffery!!!:)
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 20:40
Velmi, velmi dobré. Mistr nečekaných zvratů se opět ukázal v tom nejlepším světle. Napínavé, jak už jsem si ostatně u Deavera zvykl. Jedna věc mi ale přece jen trochu vadila, a proto ty čtyři hvězdy místo pěti. Napětí se dá přímo krájet, ale v tom se ocitáme v kanceláři doktora Adlera, který myslí na to jaké to bylo večer mezi nohama jeho ženy a drama je to tam. Naštěstí je Deaver skutečný mistr řemesla a čtenáře z letargie vždy velmi rychle vytrhává. Výborná kniha, u mě 85 %.
Sweed
  18. 3. 2011, 8:45
Jo tak to bylo dost dobrý! Ze začátku jsem si myslela, že už jsem autora prokoukla, protože mi bylo jasné jak to dopadne a samozřejmě zase velký omyl :o) Což je jen dobře, Deaverovy knihy přeci nečteme, abychom skutečného vraha odhalili hned na začátku, jejich cílem je, abychom si to pouze mysleli...
Perfektní kniha, super atmosféra, opět zajímavý pohled do profese policejního psovoda...
blala
  8. 2. 2015, 21:47
No teda. Tady mě Jeff dostal. Šup do oblíbených. Taky jsem knížku mohla objevit dřív. Pro mě jedna z nejlepších, co jsem od něj zatím četla.
Stilben
  25. 5. 2013, 11:55
Popis medikace hlavní postavy psychofarmaky byl dost zkreslený až zavádějící, ale to se dá autorovi odpustit (ne každý studoval medicínu). Spíše mi ale vadila místy hluchá místa, ten pravý Deaverovský spád jsem našel až v posledních stránkách knihy.