Let čarodějnice

Originální název: Let čarodějnice

Argo - 2008
ISBN: 978-80-7203-997-5

Argo (2008) 978-80-7203-997-5 268

Hlavní hrdina románu je obyčejný devětatřicetiletý Pražák. Jediné, co jej odlišuje od masy okolních bezejmenných, je, že hned v úvodu nedopatřením zabije jiného bezvýznamného občana. Pochybnosti, výčitky a drobné psychické výmyky se u něj začínají dostavovat až postupně, na pozadí dalšího děje. V něm nescházejí ne vždy chytré a krásné ženy, poněkud komická a nenaplněná láska, a filmy, jakkoliv spíš staré a špatné, než nové a dobré. Nic z toho hrdinu nepřipoutá k přítomnosti natolik, aby se nakonec nepokusil z toho všeho uprchnout. Město v jiné evropské zemi, kde se pokouší zakotvit, naučit se podle stručného turistického slovníku dosud neznámý jazyk a začít nový život, jej zprvu okouzlí. Avšak po roce, naplněném pochybnou obživou a nečekaně vřelými vztahy s jistou vdanou maďarskou emigrantkou a její nepravou budapešťskou tetou, která se živí jako druhořadá věštkyně, se vrací zpátky do srdce Evropy. Když nastupuje do letadla, má dojem, že má za sebou nejnáročnější dobrodružství svého života. V tu chvíli netuší, že to nebylo nic proti tomu, co ho čeká po přistání. (Založil/a: dick.laurent)

Irene
  29. 8. 2011, 15:46
Po dlouhé době knížky, kterou jsem nedočetla. Nevím, proč to bylo napsané. Moc se mi líbil styl psaní, ocenila jsem reálie Smíchova, ale jinak mě to prostě nebavilo a nezajímalo. Odložila jsem to 90 stran před koncem. Ty poslední stránky jsem jen přelétla pohledem. Obvykle dočtu, tentokrát ne.
johnnie
  11. 11. 2014, 13:47
Hakl je můj oblíbený autor, ale Let čarodějnice považuji za totální úlet, který mě ani trochu nebavil.
strakapoud
  18. 2. 2012, 17:27
Je to takové zvláštní čtení. Hodně ulítlé, "jiné", protože je to celé vystavěné na premise toho, že se hlavní hrdina částečně úmyslně, částečně nechtěně do ulítlých stavů a situací dostává (možná je to subjektivní, že mně jsou jeho životní situace hodně cizí). Čtení je zvláštním způsobem vtipné, protože celá řada dialogů (nebo spíš replik) je vystavěna tak, že dávají dokonalý smysl ve snu, alkoholovém či jiném opojení, ale ne v běžném střízlivém stavu. Ke konci ale autorovi nějak docházel dech, posledních cca 50 stran už se četlo moc těžce, byly příliš rozbředlé.
Mary a její jehňátko
  6. 6. 2011, 14:11
Knížka, u které jsem si řekla:,,Jo! Od toho pána si ještě něco přečtu."
proč musí komentář obsahovat minimálně 150 znaků? já už k tomu prostě nic víc nechci říct...