David Starr - Tulák po hvězdách

Originální název: David Starr - Space Ranger

Ivo Železný - 1999
ISBN: 80-240-0630-8

Ivo Železný (1999) 80-240-0630-8 120

První kniha série Lucky Starr. Knihy navazují v pořadí David Starr - Tulák po hvězdách, Lucky Starr a piráti z asteroidů, Lucky Starr a oceány Venuše, Lucky Starr a velké slunce Merkuru, Lucky Starr a měsíce Jupiterovy a Lucky Starr a prstence Saturnu.

Když se na Zemi začnou šířit prudké otravy, Akademie věd - nevládní, ale velice vlivná organizace - zpozorní. Nelze totiž vysledovat původce ani vypátrat pachatele. Jisté je jen jedno - kontaminované potraviny pocházejí z Marsu.
Podaří se Lucky Starrovi zajistit přímo na místě neznámé pachatele, kteří vydírají marsovské farmářské syndikáty?

Phorbo
  7. 6. 2013, 0:54
Starr mi přijde jako bezcitný, velmi vážný a snad lidmi znechucený člověk. Většina vět, které v knize pronese jsou suché a strašně odtažité. I když vlastně všechny rozhovory postav jsou takové fádní a nezajímavé. Tak jako celý detektivní příběh. Spád to má sice rychlý a docela ho chápu. Není to moc echt první díl nějaké krátké série. Navíc nevím, jestli je to Asimovem nebo překladem paní Volejníkové, ale těch vět, které mi nepřišly smysl dávající bylo opravdu požehnaně. Nemám sice přístup k originálu, nebo anglickému překladu, ale vsadím boty, že hodně frází je přeloženo špatně a nelogicky. Nebrát tohle v potaz, je to jen podprůměrná sci-fi detektivka na jedno delší odpoledne.