Originální název: Oživené hroby

BETA Dobrovský (2013) 9788073900939 184
Tribun EU (2009) 978-80-7399-734-2 154
Československý spisovatel (1977)
Ottovo nakladatelství (1927)

Částečná autorova ironická autobiografie, popisuje zážitky z vězení. Vězni tráví svůj čas ve vězení pasivně, hovoří o politických ideálech, které se snažily marně naplnit. Sní o útěku, ale nikdy se o útěk ani nepokusí. Sní o amnestii, ale marně... (Založil/a: Halalí)

nevermore
  28. 11. 2013, 18:31
Zrádce národa a jeho nejproslulejší titul s cynicky vtipným koncem (já vím, nemá to být směšný, ale mně to tak přijde) a nejlepší postavou 19. st., doktorem Schauberkem. Schauberkova definice románu: "Co je román? Historie nějaké lásky s překážkami, látka je lež a provedení také. Ve mně to všecko budí jen smích. Jenom as pět listů čtu, abych věděl, kdo se tu chce ženiti, ostatní stačí okem přelétnout." BLBSTVÍ ftw.
Ashayam
  22. 1. 2014, 17:29
Musím přiznat, že mě tahle Sabinova krátká próza příjemně překvapila. Příběh pěti vězňů, odsouzených ke dvaceti létům vězení za revoluční aktivitu, a jednoho cynického doktora, jenž se do vězení dostal vlastně nešťastnou náhodou, je protkán jejich vlastním vypravováním na způsob Dekameronu, které tak vytváří úžasnou mnohovrtevnost příběhu, a díky absenci úvahových pasáží vyprávění příjemně plyne. Závěrečná pointa je nečekaná, ale svým způsobem vlastně předvídatelná.