Originální název: Bare Bones
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-227-5

BB art (2012) 978-80-7461-227-5 752 Knihy Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti vyšly jako omnibus
BB art (2009) 978-80-7381-5844 328

V Charlotte panuje horké léto a doktorka Temperance Brennanová, soudní antropoložka pro Severní Karolínu, se těší na svou dlouho očekávanou dovolenou. Už se chystá k odjezdu, jenomže najednou je všude kolem spousta kostí. Ostatky shořelého nemluvněte v krbových kamnech. Jeho matka, sama ještě skoro dítě, zmizela. Zabila Tamila Banksová novorozeně, anebo se sama stala něčí obětí? V Severní Karolíně dochází k havárii malého letadla. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou ohořelá k nepoznání. Zavinil nehodu pilot? Je za tím ještě něco jiného? A co je ta záhadná černá hmota, kterou jsou těla pokryta? Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Co to tam Tempin pes Boyd vlastně vyhrabal? Vypadá to na ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se kosti ocitnou v laboratoři, Tempe čeká velká překvapení. S pomocí svého přítele detektiva musí odhalit pravdu ve spletitém a nebezpečném případu, a to v tu nejnevhodnější chvíli. Její dcera Katy má nového přítele, ale ten, jak se zdá, něco skrývá. Krom toho Tempe samotnou čeká velice závažné rozhodnutí týkající se jejího osobního života. Nadešel už čas na vážnější vztah? Bude mít vůbec možnost to zjistit? Kosti mají přednost a všechno ostatní musí zatím počkat. Jaký příběh ty ostatky vyprávějí? Proč jsou rentgenové snímky a výsledky testů DNA tak zarážející? Kdo se pokouší Tempe zabránit, aby zjistila pravdu? Někdo ji sleduje. Někdo sleduje i Katy. A je třeba ho zastavit dřív, než bude pozdě. (Založil/a: trevize)

Keatin
  12. 8. 2012, 20:12
Kathy opět nezklamala a prostřednictvím Tempe mi dala opět nahlédnout do světa kostí. Zajímavá zápletka a vůbec celkově se dobře četlo.
blaufik
  22. 9. 2016, 17:41
Celkově se mi tato kniha líbila a bavila mne. Určitě se podívám i po dalších dílech, třeba bych pro změnu mohla začít tím prvním :-)
MaLim
  13. 11. 2012, 18:01
První kniha od Kathy Reichs, kterou jsem četla a pak jsem musela přečíst všechny. Musím říct, že moje knihovna už mi nestačí. Moc se mi líbí, že autorka píše vlastní poznatky z praxe, které vkládá do dějě, tudíž nejde o žádnou fikci. A samozřejmě hlavní postava Tempe je jedinečná. Díky Kathy a doufám, že zase někdy zavítáš do Prahy!!!
i-infinite
  19. 8. 2012, 12:33
Nevím proč, ale mám raději seriálovou Temprence. Bude to asi tím, že jsem si na ni nějak zvykla. Obyčejně mě knihy baví víc než zpracování, ale tentokrát to bylo naopak.