Originální název: Cross Bones
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-804-3

BB art (2010) 978-80-7381-804-3 784 Knihy Svaté kosti, Kosti v písku, Kosti na popel vyšly jako omnibus.
BB art (2007) 978-80-7381-176-1 378

V Montrealu je nalezena mrtvola ortodoxního žida a Temperance Brennanová dostává za úkol tělo prohlédnout a určit příčinu podivných zranění. Neznámý muž jí podstrčí fotografii kostry a tvrdí, že právě ta je důvodem, proč byla oběť zastřelena. Dřív než se Tempe naděje, zaplete se do sítě záhady, jejíž kořeny sahají až do dob Kristových. Bude i nadále platit, co církev hlásá už dva tisíce let? Během vyšetřování Tempe zjistí, že kostra na fotografii byla objevena při archeologickém výzkumu. Firma patřící zastřelenému muži mohla klidně sloužit jen jako zástěrka pro nelegální obchod se starožitnostmi. Spolu s detektivem Andrewem Ryanem a archeologem specializujícím se na biblické nálezy Jakem Drumem se Tempe vydává do Izraele, aby odhalila původ kostry a prozkoumala starověkou kryptu, v níž byly ostatky nalezeny. Zarážející objev, který tu učiní, vyvolává celou řadu otázek souvisejících s Kristovou smrtí. Všichni se náhle ocitají ve víru spletitých událostí. Opravdu by ta hrobka mohla být místem posledního odpočinku Ježíše Krista? Patří ostatky ve starověké pohřební schráně Ježíšovu bratru Jakubovi, jak tvrdí nápis? Anebo tu někdo stvořil dokonalou mystifikaci? Tempe řeší nejožehavější případ své kariéry. Ještě nikdy nebylo v sázce tolik – čím více se dozvídá, tím je nebezpečí větší. Ryan je ještě přitažlivější a laskavější než dřív, ale co když se ani jemu nepodaří Tempe ochránit? Všude je tolik nepřátel… (Založil/a: trevize)

Keatin
  29. 7. 2012, 13:58
Moje první kniha od Kathy Reichs a rozhodně se chystám na další. Nápadité, svižné, odsejpající, zajímavé. Zejména se mi líbilo zasazení do Izraele a židovská tématika. Myslím, že jsem si nemohla napoprvé vybrat lépe.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 19:18
Očekávala jsem trochu víc od autorky, kterou proslavily jak knihy, tak i seriál Sběratelé kostí. Líbilo se mi popisování metod, s jejichž pomocí vyšetřovali případy, ale trochu mi to připadalo nudné a bezvýrazné.
lennyd
  2. 1. 2013, 7:01
Terrence Brennarová, jako soudní patoložka, se dostává k tajemný fotografiím kostí, které ji přivedou k odhalení největšího tajemství lidstva, a k samému počátku křesťanství. Náhle se dostane před základní otázku - pomlčet o svých objevech nebo promluvit, a tím popřít základy lidské víry?... Ke knize jsem z počátku přistupoval docela podezíravě, protože mi přijde, že dneska je velmi moderní využívat vlny nastolené Danem Brownem a jeho Šifrou, a s menšími či většími obměnami psát o totémž. Ale nakonec jsem se do knihy Kathy Reichs docela začetl, a i když ke konci už byla trochu překomplikovaná, stále se četla více než dobře. A nakonec bych ji možná ani nesrovnával se Šifrou, ale spíš s Věštkyní od Barbary Woodové, podobné téma, ale zas trochu jinak...
KayTee
  12. 9. 2012, 18:12
Lucy Sisk - otázkou je, jestli v této trojknize nejsou ty knihy nějak zkrácené, protože jinak si nedovedu představit, jak ti to mohlo přijít nudné a bezvýrazné :-). Na druhou stranu chápu, že to nemusí každému sednout :-)
NikolaD
  26. 1. 2015, 3:47
Úplně první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Musím říct, že se mi ze všech líbila i nejvíc. Od té doby, jsem pokračovala další a další knihou.
Téma této knihy je velice zajímavé, tak jako sečtělost autorky, která si nevymýšlí, ale čerpá ze skutečnosti. Ten kdo má rád detektivky, rozhodně nesmí chybět ve sbírce. Pro ty, kteří detektivkám tolik nefandí: věřte, že Vás to bude bavit.
Barusha84
  25. 6. 2013, 22:26
Tak mě Temperance Brennanová úplně vtáhla do děje a knížku jsem vyloženě zhltla a nenudila jsem se ani chviličku. :-)