Originální název: Devil Bones
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-332-6

BB art (2013) 978-80-7461-332-6 712 Knihy Ďáblovy kosti, 206 kostí, Pavoučí kosti vyšly jako omnibus.
BB art (2012) 978-80-7461-239-8 320
BB art (2009) 978-80-7381-647-6 320

Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka - kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky.
Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo mladého chlapce.
Kdy ty děti zemřely? A kde? Našlo to děvče smrt v tmavém sklepě, anebo tam někdo jen přinesl jeho lebku? Jak to, že je chlapcovo tělo tak dobře zachovalé? Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Všichni volají po pomstě a hon na čarodějnice začíná. U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět ani soudní antropoložka Temperance Brennanová. (Založil/a: trevize)

Lucy Sisk
  12. 1. 2014, 10:59
Je to čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky přečetla, a musím říct, že ty další knihy jsou lepší. Souhlasím s názorem, že s postupem času se romány zlepšují a vyvíjejí. Líbí se mi způsob, jakým píše a obzvláštňuje vědecké disciplíny.

Jedna z mála knih, která dokáže člověku nahnat husí kůži. Tentokráte jsem přečetla jeden, ze straších dílů s Dr. Temperance Brennenovou - Ďáblovy kosti. Je mi jasné, že pokud člověk nemá dostatečné znalosti ve zdravotnickém oboru, může tápat.

Překvapila mě spletitá dějová linie, která se mohla jevit jako zmateční, ale rozhodně se dala logicky zdůvodnit. Na druhou stranu musím říct (a je to větší část), že ji neshledávám tak fascinující jako Svaté kosti.