Kroniky Jakuba Vandrovce

- Hotel U loupežníka
- Z archívu Y
- Tajemství vody
- Pohádečka pro vnoučka
- Proti prvnímu přikázání (Založil/a: trevize)

Čtec
  9. 4. 2016, 15:28
Jakub Vandrovec je novým, originálním typem akčního hrdiny. James Bond z divokého východu. Ze země, která je pro starý (vochlasty)... Místo elegantního obleku, bílé košile a pečlivě narovnané kravaty nosí gumáky, vaťák či uniformu po mrtvém skopčákovi a bolševickou ušanku. Místo ultramoderních vynálezů třímá v rukou vidle. Namísto martini-s-vodkou-protřepat-nemíchat užívá pro zlepšení instinktů domácí-lavórovici-rozhodně-nemíchat.

> Pavel mechanickým krokem přistoupil k baru a podal mu litrovou láhev Johny Walkera. Jakub nedůvěřivě pohlédl na žlutý obsah.
"Zřejmě špatně destilovaná," poznamenal. <

Namísto Jejímu Veličenstvu slouží jen sám sobě, ovšem nemylte se. Nepotřebuje příkazy své M, vystačí si se svou M(orálkou). A ta funguje neomylně, jen je třeba ji v té bezmála devadesátileté makovici pěkně chlapsky promazávat - destilátem, z něhož by každý jiný na místě oslepl.

Andrzej Pilipiuk prostě jen popsal idol svého rodného kraje, polsko-ukrajinského pohraničí, kraje, kde se zastavil čas. A stejně tak, jako se anglický i polský 007 - případně Limonádový i Samohonkový Joe - s ničím nemažou a nechávají za sebou hotovou spoušť, nemaže se ani autor a servíruje nám drsnou, východní, levnými lihovinami vonící a naprosto svéráznou bláznivinu.
Bruffie
  3. 11. 2015, 20:49
má to styl :-)
toxický účinek alkoholu na duchy a hořlavost ektoplasmy a další prima nápady
rozhodně potěšilo :-)
Methat
  26. 10. 2016, 23:08
Parádna humorná poviedková zbierka. Najviac som sa smial u poviedky Hotel U loupežníka, ktorá bola dokonalá a aj jej väčší presah jej v tomto prípade pomohol. Vôbec by som nebol proti, keby autor napísal aj samostatnú knihu o tomto hoteli a jeho "majiteľoch". Ostatné poviedky boli nadpriemerné, vadilo mi, že poľský autor z Jakuba Vandrovca robil skoro až boha. Preháňal jeho schopnosti, na druhej strane ide o oddychovku a ja som sa pri nej bavil. 90%!
SADS
  23. 9. 2016, 10:16
Ke knize jsem přistupoval s nedůvěrou, ale nakonec jsem si dobře počet a pěkně se zasmá. Drobné stereotipy lze autorovi odpustit.
Mifeet
  8. 1. 2014, 22:01
Tato kniha má, stejně jako Jakub Vandrovec, abych tak řekl, koule. Sice kratochvilná četba o notorikovi, který nemá k ničemu respekt, není můj žánr, ale Vandrovec určitě pobavil. Víc info o Jakubu Vandrovcovi viz třeba heslo na Wikipedii.
Egon Svratkin
  8. 10. 2011, 16:02
Skvělé dílo o polském a snad trochu temnějším Járovi Cimmrmanovi. Mimo jiné velice inspirativní četba!
Jaroslaf
  27. 1. 2013, 22:03
Skvělá povídková kniha kterou znám už řadu let a rád si jí vždy znova a znova přečtu. K nějakému Cimrmanovi bych Vandrovce určitě nepřirovnával, Vandrovec je totiž dědek mnohem stylovější, co v pokročilém věku zabíjí upíry, vlkodlaky, zombie a do toho stíhá vyrábět svojí pálenku domácí výroby a taky všelijaké trhaviny a zbraně. Doporučuju.