Originální název: Abbey Road

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-919-7

Triton (2006) 80-7254-919-7 392
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991) 80-205-0176-2 266

Když slavní Beatles v roce 1969 natočili svou snad námětově nejbohatší desku, nemohli tušit, že o dvacet let později bude na náměty textů jejich písní napsána kniha sci-fi povídek.\r\nAlbum Abbey Road nabízí sedmnáct textů na ty nejrůznější náměty. Vzniklo tedy sedmnáct povídek, a protože verše Johna Lennona i jeho přátel skutečně nabízejí motivy z jiných světů, nemohou povídky pochopitelně patřit jinam než do světa fantastiky. Pravda, někdy si autor vyložil tyto texty poněkud volně, avšak věrně se snažil zachovat atmosféru, která na člověka dolehne při poslechu těchto písní, atmosféru fantastického světa a jiných vesmírů, atmosféru veršů, nad jejichž výkladem by mohli literární vědci trávit staletí. A pokud výsledný dojem někomu připadá až příliš pochmurný, je to možná i odrazem doby, v níž kniha vznikala. Dvě povídky z této sbírky (Nos to závaží a Její veličenstvo) se mohou chlubit tím, že získaly Mloka, tedy první místo v soutěži o cenu Karla Čapka v letech 1986 a 1987. \r\n\r\nSeznam povídek:\r\n- Všichni sem!\r\n- Něco\r\n- Maxwelovo stříbrné kladívko\r\n- Miláčku!\r\n- V zahradě hlavonožců\r\n- Toužím po tobě\r\n- Návrat Slunce\r\n- Protože\r\n- Nikdy mi nedáváš peníze\r\n- Král Slunce\r\n- Ubohý pan Mustard\r\n- Plastiková Pamela\r\n- Vlezla koupelnovým oknem\r\n- Zlatý spánek\r\n- Nos to závaží\r\n- Konec\r\n- Její Veličenstvo (Založil/a: trevize)

Josef Pecinovský Josef Pecinovský
*05.05.1946

LadysR2
  2. 2. 2013, 17:26
Po Plástvi jedu další Pecinovský, který se mi líbil. Neměl totiž na ploše povídky čas prznit příběhy svým až naivním stylem psaní. Možná by měl psát jen povídky. Ty mu totiž opravdu jdou
Margret
  14. 8. 2012, 15:23
Skvĕlé čtení! Povídky akorát dlouhé a čtivé. S písničkami z Abbey road mají často společné jen postavy či slovní spojení, ale poslech skladeb povídku opravdu vždy obohatí o další rozmĕr. Galaktickým kapitolám jsem hůře rozumnĕla, ale konečný příbĕh nikdy nebyl ochuzený. Doporučuji.