Modré pilulky

Modré pilulky Originální název: Pilules Bleues

Mot - 2008
ISBN: 978-80-86661-20-2

Mot (2008) 978-80-86661-20-2 196

Komiks švýcarského výtvarníka (nar. 1974), tato kniha je jeho prvotinou. Pozitivní milostný příběh?
V Modrých pilulkách líčí vypravěč s velkou něhou své setkání a následný milostný vztah s mladou ženou. Ona i její tříletý syn jsou séropozitivní. Den co den musí chlapec v nerovném boji s nemocí polykat maličké modré pilulky. Bez příkras, beze snahy vzbuzovat lítost Frederik Peeters popisuje každodenní život trojice, chvíle pochybností, záblesky naděje i okamžiky ryzího štěstí. Mísením ostychu a naprosté otevřenosti dosahuje dokonalé přirozenosti a autentičnosti výrazu. Peetersův autobiografický příběh se svou smyslnou kresbou je ódou na radost, radost ze života, z možnosti milovat a být milován, z každého dne, z možnosti doufat. (Založil/a: dick.laurent)

#aids
Frederik Peeters Frederik Peeters
*14.08.1974

MargarethMatthews
  25. 3. 2015, 17:36
Možná se bude zdát divné, proč řadím tento komiks ke svým nejoblíbenějším knihám. Námět o tabu tématu, které stále vyvolává ve společnosti fóbie a odpor. Zpracování zcela originální. Délka možná trošku kratší, než bych potřebovala... Tohle vše a ještě více vám nabídne autobiografický komiks o séropozitivitě. Komiks mluví o problematice otevřeně, bez větších rozpaků a mluví i o věcech, které pro mne byly prozatím neznámé. Pro mne jeden z mála "obrázkových počinů", který si mne získal a já jsem hrdá na to, že jej mám ve své knihovně.
antoniana
  2. 7. 2016, 8:27
Komiks se zajímavým tématem, který se pokouší střípkovitě vyprávět, jaké je to žít s někým kdo je HIV pozitivní. Osobně bych uvítala trochu větší rozsah, začátek (než se pár dal dohromady) mi v poměru ke zbytku knihy přišel dost dlouhý. Jinak kresba i styl vyprávění jsou velmi civilní. Oceňuji, že vedle těžkých momentů se autor nebál ani humoru.