Létání a vzduchoplavba - co, jak, proč

Létání a vzduchoplavba - co, jak, proč

Fraus - 2006
ISBN: 80-7238-468-6

Fraus (2006) 80-7238-468-6 48

Co o létání vyprávějí mýty a legendy? Jak vypadá letadlo budoucnosti? Proč skončilo období zeppelinů? Odkdy existují vrtulníky a k čemu slouží letecký simulátor? Odborní publicisté Rudolf Braunburg a Achim Figgen popisují v tomto svazku z oblíbené řady CO-JAK-PROČ napínavé dějiny letectví - od prvních nedokonalých létajících strojů přes odvážné pionýrské lety z počátku 20. století až po nejmodernější nadzvukové stroje. Přinášejí informace o prvním startu balonu, gigantických vzducholodích a vysvětlují, proč se Boeing 747, známý jako Jumbo-jet, se svými více než 300 tunami vzletové hmotnosti dokáže zvednout ze země. Mladí čtenáři se dozvídají nejen mnoho hodnotných poznatků z letecké praxe, nýbrž dostávají i možnost nahlédnout do pilotního prostoru Boeingu 747 a doprovázejí naše autory do skrytých míst letiště. Figgenův a Braunburgův text navíc vhodně doplnil Mgr. Jaroslav Schmid, překladatel, ilustrátor a autor několika úspěšných a čtivě psaných knih o letadlech v období druhé světové války.

Rudolf Braunburg Rudolf Braunburg

Achim Finggen Achim Finggen