Stopa

Profil knihy je v jiném jazyce

Stopa

Ikar - 2005
ISBN: 80-551-1120-0

Ikar (2005) 80-551-1120-0 320

Doktorka Kay Scarpettová sa vracia do Richmondu. Z tohto mesta sa odsťahovala pred piatimi rokmi po tom, čo ju odvolali z funkcie hlavnej súdnej lekárky štátu Virgínia. Kay je prizvaná na pomoc pri riešení veľmi zvláštneho prípadu – ide o smrť štrnásťročného dievčaťa, ktoré zdanlivo zomrelo na následky chrípky. Pri pitve však vyjdú najavo čudné okolnosti, a tak sa ústav súdneho lekárstva obráti na Kay ako na známu odborníčku. Ako vždy, aj teraz ju sprevádza bývalý policajný kapitán, dnes súkromný detektív Pete Marino. Pri skúmaní stopovej evidencie v laboratóriách sa objaví spojitosť tohto prípadu s iným a forenzní detektívi narazia aj na zvláštnu stopu, ktorú nevedia identifikovať. Vyšetrovanie prípadu ich dovedie k človeku so zvláštnou úchylkou a k udalostiam, ktoré súvisia s doktorkinou bývalou pôsobnosťou v Richmonde.

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:03
Zo začiatku som sa moc nevedela zorientovať v deji, ale ku koncu som sa už od knižky nevedela odtrhnúť. Napriek tomu ju hodnotím ako priemernú :)