Strieborná stolička - Kroniky Narnie

Profil knihy je v jiném jazyce

Strieborná stolička - Kroniky Narnie
Originální název: The Silver Chair
Poprvé vydáno celosvětově: 1953

Slovart - 2006
ISBN: 80-8085-072-0

Slovart (2006) 80-8085-072-0 237

V ďalšom, v poradí šiestom príbehu, sa do Narnie dostáva teraz už polepšený Eustace s kamarátkou Jill Polovou, ktorá je v Narnii prvý raz a uniká do nej zo školy, v ktorej ju s tichým súhlasom učiteľského zboru šikanujú. Spoločne musia nájsť a zachrániť začarovaného Riliána, syna starého kráľa Kaspiána Desiateho, ktorý by mu rád pred smrťou odovzdal trón, no zlá mágia podsvetia mu v tom bráni.

minusha97
  12. 3. 2016, 13:20
Narniu ako sériu som zbierala celé roky a keď som dostala posledné dva diely na Vianoce, tak som sa veľmi potešila. Ale, z oboch dielov som bola sklamaná, hoci našťastie, z tohto menej.

V tomto dieli je už cítiť silný náboženský vplyv, ktorý bol v iných dieloch menej výrazný a to ma na knihe sklamalo, lebo som z nej mala silný dojem prvoplánovosti a odfláknutia, lebo v predošlých dieloch autor tento vplyv citlivo zakomponoval do deja a venoval sa viacej postavám a príbehu ako takému, narozdiel od tejto knihy, kde je veľa vecí venovaných Bohu a už menej zameraných na príbeh, zvlášť dialógy postáv sa takmer neustále točia okolo jednej témy. Je to trochu škoda.