Ztracené město

Ztracené město
Originální název: Heart of Fire

Domino - 1999

Domino (1999) 290

Archeoložka Jillian se vydává ve šlépějích svého zemřelého otce, který ji už od dětství zasvěcoval do tajů svého povolání. Při studiu jeho zápisníků objeví šifru, která by ji měla dovést ke ztracenému městu v amazonském pralese, v jehož troskách je podle legendy pohřben vzácný rudý diamant. Jillian se bez váhání vydává do Brazílie, rozhodnuta uskutečnit otcův dávný sen. Na cestu najímá zkušeného průvodce Bena, který sice zná všechny nástrahy pralesa, ale rozhodně se nechová jako gentleman. Naopak jí dává všemožně najevo, že zhýčkaná žena jako ona měla zůstat doma, a Jillian se k němu také nechová právě vstřícně. Expedice do dosud neprozkoumaných končin je nesmírně riskantní, a právě společně prožité dobrodružství je nakonec sblíží. Když výprava dorazí do cíle a Jillian objeví mytický diamant, nastává skutečný boj o život, protože domorodí nosiči zatouží po bohatství. Jillian a Benovi se podaří uprchnout a v lůně pralesa se mezi nimi rozvine vztah, který je pravým opakem prvotního nepřátelství. Oba dva ale ví, že se musejí především dostat do bezpečí a zachránit vzácný diamant… (Založil/a: trevize)

Yggdrasil
  4. 3. 2013, 13:19
Když chtějí ženské nesmyslný příběh naplněný napětím, romantikou, krapítek erotikou je to to pravé...........a já jsem občas 100% ženská, takže asi tak :)

Je to dlouho co jsem knihu četla a jelikož občas toužím po zábavném romantickém příběhu, sáhla jsem po knize opětovně, abych si příběh po hodně dlouhé době připomněla. A musím říct, že zvedám hodnocení na 100% - když se totiž u knihy zasměji ( ty bys měl dávat pozor abych ti nedala plesk - plesk přes tvůj ksicht - ksicht :) ), pomalu koušu nehty ze stresu, aby vše dobře dopadlo, zatají se mi dech a srdce zrychlí, při představě, že to já vstupuji na území dávné civilizace a nakonec opravdu vše dobře dopadne .... Olala romantická slaďárna po které mé srdce toužilo je zde :)
twetty
  26. 4. 2011, 15:22
Tahle kniha nemá chybu, začíná tak trošku nudně, ale pak se to rozjede a nechcete, aby skončila.....ale skončí, bohužel.
Je velice poutavá, když čtete ztrácíte přehled co se děje kolem Vás a vše naplno prožíváte s hlavními hrdiny.
Kdo jí nečetl - doporučuji.
dabl
  12. 10. 2010, 21:41
když jsme si tuhle knížku půjčila v knihovně tak sem si myslela,že to nebude nějak extra. Začátek mě nějak extra nebavil. Nějak mě nezaujal,ale když sem se překousala přes ten začátek tak mě kniha začala strašně bavit. Doporučuju jí. Dneska sem ji dočetla . Bohužel :(