Řecké mýty

Řecké mýty
Originální název: Myths of Ancient Greece

Levné knihy KMa - 2004

Levné knihy KMa (2004) 744

V této knize naleznete všechny řecké mýty i různé variace na ně. Ke každé kapitole náleží výkladový komentář. Kniha vychází z četných příruček o řeckých mýtech s devatenáctého a dvacátého století.\r\n\r\nSoubor mýtů řeckých klasiků a zároveň základní dílo pro studium řecké mytologie. Graves uvádí a komentuje i méně známé verze mýtů. Třebaže je někdy jeho výklad překonaný, jde o soubor, který je v podstatě nepostradatelný. Kromě mýtů a komentářů obsahuje i odkazy na původní prameny – a vzhledem k tomu, že většina děl starých řeckých i římských autorů v českém překladu vyšla, jedná se o dokonale uzavřený kruh. (Založil/a: John L. Flow)

Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:09
Miluji řeckou mytologie a vše s tím spojené, ale i tohle byl na mě moc. Trochu méně odbornosti by pomohla, a možná taky udělat si rodokmen bohů, protože tam opravdu platilo každý s každým.
Al-Borak
  29. 4. 2013, 18:27
Téma řecké mytologie mě vždy hodně bavilo. Kniha se možná jeví jako příliš odborná, ale mně to v žádném případě nevadilo. Rozhodně bych doporučil všem zájemcům o řeckou mytologii.