Hnízdo strachu

Originální název: Chill of Fear

Alpress - 2006
ISBN: 80-7362-303-X

Alpress (2006) 80-7362-303-X 272

Quentin Hayes o sobě vždycky věděl, že má výjimečné schopnosti, a to dokonce už předtím, než začal pracovat jako agent FBI. Ale navzdory jeho daru ho už přes dvacet let pronásleduje stín nevyřešené vraždy děvčátka, k níž kdysi došlo v luxusním rekreačním středisku, když tu jako dítě pobývalo s rodiči na prázdninách. Stále ho trápí výčitky svědomí, že malou Missy, která mu přirostla k srdci jako mladší sestra, nedokázal ochránit. Navíc to byl právě on, kdo její tělo tenkrát objevil.
I Dianu Briscovou sužuje její problematická minulost. Ráda by našla odpovědi na trýznivé otázky. Musí čelit hrozným nočním můrám a setkáním s přízraky dětí, které před lety zmizely. Quentin, s nímž se Diana potká, ji zkoušel přesvědčit, že má lék na její trápení: vzácný dar, díky němuž se může podařit dopadnout neznámého vraha.
Quentin je neochvějně přesvědčen, že Dianina přítomnost je šifrou k rozluštění záhady. Jak jen ji přemluvit, aby se přestala bát a byla mu nápomocna? Kolem jako by se vznášelo něco mrazivého a temného, je to zosobněné zlo, z jehož náruče by Diana už nemusela uniknout... (Založil/a: trevize)

1307_A_0507
  24. 4. 2013, 21:24
U téhle konkrétní mě vážně mrazilo - ve chvíli, kdy se objevil první vzkaz v obláčku páry na skleněný tabuli, jsem ji chtěla zavřít a odložit. Jestli jsem z něčeho nesvá (kecám, fakt mi to nahání hrůzu), tak jsou to duchové, kteří nějak zle zasahujou do normálního světa. Nakonec jsem se ale překonala a nebyla jsem zklamaná. Naopak. Kniha má rychlý spád a určitě musí být i kapku děsivá :)
Sychar
  13. 1. 2015, 21:28
Kay Hooper v mnoha svých knihách se dotýká duchovních a ezoterických témat a to je dobře. V některých jejích dílech se objevuje speciální sekce FBI složená z agentů s mimořádnými senzibilními, mimosmyslovými a telepatickými schopnostmi a to jejím knihám dodává skvělou mystickou příchuť. Hnízdo strachu je jedna z nich a navíc velmi vydařená.