Originální název: Week-end à Zuydcoote

ISBN: 978-80-206-1054-6

Naše vojsko (2009) 978-80-206-1054-6 248
Naše vojsko (1988) 170
Naše vojsko (1971) 175

Román vyznamenaný r. 1949 cenou Goncourtů podává svědectví o bojích u Dunkerque za druhé světové války a o jeho evakuaci. Hrdina, příslušník rozprášené francouzské armády, pokouší se dostat na britskou loď, prožívá řadu situací, v nichž jde o život a kde se projevuje i zjednodušené, deformované myšlení člověka postaveného za války tváří v tvář smrti. Kniha však ukazuje i vůli člověka překonat strach, zoufalství a beznadějnost, a tak zdůrazňujesmysl boje o život i v nejhorších podmínkách. (Založil/a: trevize)

ROB33
  12. 8. 2016, 14:46
Pro mě docela zklamání, nějak jsem této knize nemohl příjít na chuť. Jako kdyby tomu něco chybělo. Ačkoliv mám knihy od Merleho rád, tak tahle mezi moje oblíbené patřit zcela jistě nebude.
huttershofen
  31. 1. 2013, 15:02
Robert Merle píše jako vždy poutavě a přesvědčivě. Nesmyslné válečné zabíjení tu vystupuje jako víc než jasné téma. Ale k dokonalosti Malevilu kus chybí.