Tvůrčí psaní pro každého 1
Originální název: Tvůrčí psaní pro každého

Mám talent - 2016
ISBN: 978-80-906506-0-2

Mám talent (2016) 978-80-906506-0-2 376 aktualizované a rozšířené vydání
Grada (2006) 80-247-1602-X 152

podtitul: Jak psát pro noviny a časopisy, jak vymyslet dobrý přípěh, praktická cvičení

Čtenář se naučí psát a pracovat se svým tvůrčím potenciálem, pozná základní novinářské žánry i principy tvorby příběhů, stavby postav, zvládnutí dialogů a další aspekty tvůrčího psaní. Jde o ryze praktickou a moderní učebnici tvůrčího psaní, která je obohacena o celou řadu praktických cvičení umožňujích čtenářům ověření získaných znalostí a dovedností. Autorka vede semináře z oblasti tvůrčího psaní, které jsou velmi žádané a jejichž studenti dosahují vynikajících výsledků. Na jaře 2006 začala v Lidových novinách publikovat na pokračování svůj kurz Tvůrčí psaní s Lidovkami, který vycházel právě z této (tehdy připravované) učebnice a který se setkal s velkým ohlasem čtenářů. Kromě psaní povídek a fejetonů, pracuje jako dramaturg v televizi Nova (seriál Ulice), působí jako televizní scenáristka, úspěšně realizovala scénáře k více jak tisícovce televizních pořadů. (Založil/a: Trinity)

Blueberry
  30. 3. 2015, 10:01
Osobně musím říct, že mnohem více užitečného materiálu a informací se mi podařilo získat od různých amatérských bloggerů na netu. Kniha mě zklamala a to velmi. Paní Dočekalová mě dost naštvala. Ale to se člověk nemůže divit, když čte rady ženy, která píše scénáře nekonečným seriálům. No, moje chyba, alespoň pro příště =)
Kagome-chan
  11. 8. 2010, 15:42
Kniha mi opravdu pomohla, většinu rad jsem si opravdu vzala k srdci. S některými jejími názory rozhodně nesouhlasím, ale to už je subjektivní. Obecně vzato, nelituju, že jsem si ji koupila. Ovšem, "nic nového pod sluncem", více užitečných věcí jsem se dozvěděla ve druhém díle.
Trinity
  29. 5. 2010, 23:46
Kniha obsahuje vše, co potřebujete do spisovatelských začátků. Je přehledně členěna, nabízí mnoho materiálu k prostudování a k otestování svého vlastního umu. Seznamuje čtenáře s novinařinou v českém prostředí a nabízí mnoho dobrých rad. Zbytečně vám neslibuje, že z vás za deset dní udělá mistra zápletek. Zůstává v mezích rozumu a vystupuje jako průvodce světem publicistiky. Výborná učebnice beroucí v potaz současné trendy, změny v žánrech jako takových a dává potřebný základ. Co z toho získáte vy, záleží čistě jen a jen na vás a na vaší chuti do poznání i do psaní, která je velmi důležitá. Za sebe velice doporučuji.