Mamy bocian nenosí

Profil knihy je v jiném jazyce

Mamy bocian nenosí

Motýľ - 2004
ISBN: 80-89199-05-4

Motýľ (2004) 80-89199-05-4 156

Bocian nenosí ani mamy ani deti. Tie sa narodia a ich ďalší život závisí od toho, komu a kde. Bitky, kľačanie na drevených polenách, hlad, násilie, podliatiny a zanedbávanie nepatrí len predchádzajúcemu tisícročiu, to všetko sa, žiaľ spája s deťmi aj dnes. Svedčia o tom ich autentické výpovede, a vyjadrenie dospelých, ktorí toto všetko zažili, keď ešte boli malí. Naša kniha je aj o tom, ako sa tieto deti nevzdali predstáv, čo bude, keď vyrastú a budú veľkí. Všetci, o ktorých píšeme, vyrastali v detskom domove. Majú rôzne pocity, zážitky aj skúsenosti, dobré aj zlé, ktoré sú mozaikou života domovákov. Božia po ľudskej láske. Čím menej jej dostanú, tým menej sú jej schopní dať. Nepatria nikomu, zato všetkým. Nevedia, aké je to mať mamu, ale poznajú, čo je to byť sám. Máte možnosť spoznať osudy deti, ktoré zanechajú hlboký dojem v každom z nás.