Prechádzky s dinosaurami

Profil knihy je v jiném jazyce

Prechádzky s dinosaurami

Nezistené / Iné - 2000
ISBN: 80-7145-487-7

Nezistené / Iné (2000) 80-7145-487-7

Úspešný dokumentárny seriál o dinosauroch televíznej stanice BBC odvysielali pred koncom roka 2 000 STV súbežne s ČT. Iste preto každého poteší kniha Potulky s dinosaurami, ktorá poskytuje písanou a úžasnou obrazovou formou to, čo diváci mali možnosť vidieť na televíznej obrazovke. Napísaná je ako rozprávanie o tom, aký život viedli tieto obdivuhodné zvieratá v rôznych etapách svojho vývoja. Šesť kapitol knihy sa zhoduje obsahom so šiestimi pokračovaniami televízneho seriálu. Autor nás zavedie medzi mierumilovné, bylinožravé, ale svojou veľkosťou rešpekt vzbudzujúce zvieratá, i medzi ich úhlavných mäsožravých nepriateľov, do hĺbok morí i do voľného priestoru nad zemou. Budeme sledovať vývoj jedincov aj celých druhov, ich boj o prežitie, dostaneme sa do prehistorických pralesov i na trávnaté pláne a to všetko aj prostredníctvom dokonalých farebných fotografií spracovaných najmodernejšou počítačovou grafikou a vzbudzujúcich pocit, že ich niekto skutočne nafotil. S touto knihou sa istotne nebudú nudiť veľkí ani malí.