V zajetí stínů

Originální název: Hiding in the Shadows

Alpress - 2003
ISBN: 80-7218-818-6

Alpress (2003) 80-7218-818-6 327

Když se Faith Parkerová konečně probere z dlouhého bezvědomí, nepamatuje si ani své jméno. Tvář v zrcadle jí připadá cizí. Dovídá se, že jejím jediným pojítkem s minulostí je starostlivá přítelkyně Dinah, která však několik dní před Faithiným probuzením beze stopy zmizela. Zdá se, že kromě ní nemá Faith na světě blízkou duši. Temnotou paměti občas prosakují vzpomínky na důvěrné chvilky se světlovlasým mužem, který jako by se z Faithina života také vytratil. Ne však na dlouho. Překvapivě se ukazuje, že Faith má s Dinah společného víc, než by se na první pohled zdálo. Vypadá to, jako by se životy obou mladých žen tajemně propojily.
Vyšetřování podivného zmizení nadané novinářky se ujímá Noah Bishop, zkušený agent FBI, muž, jenž má dar postřehnout věci, které ostatním unikají.
Pátrání nabírá obrátky, strhující odhalení na sebe nenechá dlouho čekat. Stále však není zřejmé, kdo se ukrývá ve stínech Faithiny ztracené paměti... (Založil/a: trevize)

Astonius
  8. 8. 2015, 17:36
Detektivní vyústění mne příliš nezaujalo a zřejmě jsem této lince knihy nevěnovala takovou pozornost, jakou by si zasloužila - takže poté, kdy se definitivně odhalil pachatel, jsem moc překvapená nebyla, neboť jsem tápala, čí jméno to vlastně čtu.... :-) Průběh "vyšetřování" a zejména ztráta paměti hlavní hrdinky po probuzení z komatu a tajemné hlasy v její hlavě byly tím tahákem, který mne ke knize vracel, i když uznávám, že to bylo jaksi dost vše přitažené za vlasy. Drobné nesrovnalosti a otazníky, které jsou prakticky všudypřítomné, jsem prostě po čase přestala vnímat a děj vymyšlený autorkou jsem více nepitvala. A musím říct, že úplné vysvětlení "stavu" Faith, kterého se čtenář dočká na konci, jsem nepředpokládala a bylo to pro mne i trochu překvapující.