Kto kráča v temnotách

Profil knihy je v jiném jazyce

Kto kráča v temnotách

Nezistené / Iné - 2000
ISBN: 80-7145-481-8

Nezistené / Iné (2000) 80-7145-481-8

Román v súčasnosti najobľúbenejšej švédskej spisovateľky Marianne Fredrikssonovej Kto kráča v temnotách, je veľkou historickou freskou zpočiatku nášho letopočtu, ktorý sa svojou pútavosťou a zmyslom pre dobovú atmosféru radí k takým významným dielam svetovej literatúry, akými su Quo vadis od Sienkievicza, Ben Hur od Wallecea a Ja, Claudius od Gravesa. Dej románu autorka umiestnila do starovekého Ríma, Atén, Jeruzalema, Chaldejskej púšte, ba až na hranice Rímskej ríše. Tam všade sa odohráva tragický príbeh Marka, zakríknutého chlapca z bohatého rímskeho rodu, ktorý sa pre matkinu nenávisť stal krutým bojovníkom. O chlapcovu záchranu sa pokúša jeho učiteľ, filozof a mág Anjalis. Markov temný život postavila Fredrikssonová ako paralelu k životu Ježiša Krista, s ktorým sa učiteľ a žiak na konci knihy stretávajú. Tentoraz však ako známe biblické postavy: Anjalis ako Ján, jeden z verných a Marcus ako stotnik, ktorý si podľa evanjelia vyprosil zdravie pre svojho sluhu. Knihu preložila Mária Bratová.

Marianne Fredriksson Marianne Fredriksson
*28.03.1927 - †11.02.2007