Runa

Runa Originální název: Rune

Olympia - 2000
ISBN: 80-7033-650-1

Olympia (2000) 80-7033-650-1 320

Runy jsou prastaré písmo z počátku germánské civilizace. Užívalo se jich především ke kultovním a magickým účelům a zápisům.
V hororu Christophera Fowlera jsou runy nositeli smrti v sérii případů, které vyšetřuje londýnská policie. Záhadná úmrtí mají jeden společný rys: oběti umírají v záchvatu šílenství a všechny mívají u sebe zvláštní talisman - lístek s nerozluštitelným runovým nápisem. Současně s policií se do pátrání pouští na vlastní pěst syn jedné z obětí i dvojice svérázných knihovníků. Společně odhalí původce tragedií, finančního magnáta Daniela Carmodyho, který experimentuje s počítačovou sítí a zkouší manipulovat s lidskou psychikou. V nouzi nejvyšší mu policie postaví do cesty nezletilého počítačového génia a nebezpečný souboj rozumu s magií vrcholí. (Založil/a: trevize)

hladass
  2. 12. 2016, 16:55
Zajímavé téma, ale mám neodbytný pocit, že šla kniha zpracovat ještě lépe... U mnoha knih bývá problém příliš rozvleklý začátek, nebo pomalu se ploužící děj, prostě mnoho a mnoho zbytečných stránek, Runa má však problém opačný... Několik desítek stránek navíc, by knize určitě prospělo... Už jenom proto, že autor představil mnoho zajímavých postav, ale žádné z nich pak nedal dostatečný prostor, což je v mých očích opravdu škoda... Nechci knihu moc hanit, děj je akční, rychle odsýpá, kniha se prakticky čte sama, ale výše zmíněná zkratkovitost mi nedovolí jít s hodnocením výš...
Francesco
  29. 1. 2014, 12:26
Fascinující, úžasná, napínavá, nečekaná, přehnaná, až děsivá kniha. Děj mě opravdu doslova odrovnal. Čekal jsem spíše nějakou průměrnou detektivku ale místo toho jsem v ruce držel hodně dobrý thriller. Fowler odvedl skvělou práci.