Mlok 2008

Mlok 2008 Originální název: Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2008

Nová vlna - 2008
ISBN: 978-80-85845-16-7

Nová vlna (2008) 978-80-85845-16-7 430
Cena Karla Čapka (2008)

Další ročník soutěže Cena Karla Čapka a nová sbírka české sci-fi a fantasy. Pět povídek, pět krátkých povídek, novela a tři mikropovídky... A co letos přináší? Tak tu máme jedno přelidnění v kyberpunkovém kabátě, boj o nadvládu nad podsvětím s vraždami na objednávku, rituální vraždy a mrtvoly bez vnitřností, souboj čarodějů o dítě, mezihvězdné křižníky a půvabné důstojnice, proč se vyhnout podnájmu v upírském domě, ekokatastrofa, co to znamená „mít hlad jako hobit", manipulace s budoucností, nájemná vražedkyně a v neposlední řadě policejní pátrání v alternativním světě... to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami.

Sestavila Jiřina Vorlová

- Vladimír Němec: Měňavka na sklíčku
- Anna Šochová: Prší krásně
- Daniel Tučka: Virtualita

Novela:
- Jan Kotouč: Příliš blízké setkání (Založil/a: Julianne)

Breath
  11. 5. 2015, 21:01
Tak jako u všech Mloků bych chtěla ještě vyzdvihnout ty, kteří mě zaujali. I když celá kniha se mi moc líbila. Z mikropovídek bych si jako vítěze vybrala Prší krásně a potěšilo by mě, pokud by autorka rozpracovala námět třeba i do novely. Taky Virtualita byla super.
Z povídek mne zaujala Žena v zimní zahradě, krásná povídka pro mě plná nostalgie a romantiky. Napůl se odehrávající v našem "normálním" světě a napůl ve světě, kde lidstvo přežívá ve zničené přírodě pouze v jakýchsi "sklenících".
Novela na závěr byla opravdu k zamyšlení, jak zacházet s nepřítelem.