Mlok 2009

Mlok 2009 Originální název: Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2009

Cena Karla Čapka - 2009
ISBN: 978-80-85845-17-4

Cena Karla Čapka (2009) 978-80-85845-17-4 460

Další ročník soutěže a nová sbírka české sci-fi a fantasy. Pět povídek, pět krátkých povídek, novela a tři mikropovídky... A co letos přináší? Ptáky horší těch od Hitchcocka, velice záludný drink, nevyzpytatelný teleport mimo kontrolu, trable ve světě komiksu, Nebe versus Peklo, těžký život karbaníka a nebezpečnou hliněnou armádu. Dále čarodějnice na Rusi, trable s andělskými krasavicemi, brutální sexuální násilí i těžký úděl ploditelky. A nakonec pořádnou dávku kouzel a čar, záhadné anomálie a ještě záhadnější zmizení a poctivou porci virtuální reality... ...to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami. Cena Karla Čapka - to je nejprestižnější česká a slovenská literární soutěž žánru sci-fi. Prostřednictvím této sbírky se Vám dostávají do rukou nejlepší mikropovídky, krátké povídky, povídky a novela, které byly nominovány na místa nejvyšší.

Sestavila Jiřina Vorlová

- Tereza Kovanicová: Konkurence
- Julie Nováková: Bezpečnost nade vše
- Petr Plaček: Ťuky, ťuky

Novela:
- Jana Rečková: Se svědomím (i bez) (Založil/a: Julianne)

Zlatokrt
  28. 8. 2011, 23:02
Konkurence mě pobavila, ostatní mikropovídky mi připadaly předvídatelné. Zádušní mši za Supermana a Terakotovou armádu bych ocenil jako nejlepší krátké povídky, z běžných povídek nevím co vybrat a novela byla děsivě složitá. Aspoň zezačátku, nakonec se mi i líbila. Celkově dobrá sbírka.