Peklo Beneš

Peklo Beneš Originální název: Peklo Beneš

Host - 2002
ISBN: 80-7294-060-0

Host (2002) 80-7294-060-0 288

Prezidentu Edvardu Benešovi se podaří zabránit Mnichovské dohodě a Československo se stává neutrálním státem. Od této chvíle se odvíjí řetěz napínavých událostí, zákulisních intrik a operací tajných služeb, v nichž jednu z nejdůležitějších rolí hraje tajemný vynález Indinet. Román, na němž autor pracoval více než pět let, patří k vrcholům Nesvadbovy tvorby i české sci-fi literatury. Současně je však nečekaně aktuálním dílem, po němž jistě sáhnou nejen milovníci tohoto žánru. (Založil/a: trevize)

vladislaus
  22. 12. 2014, 16:36
Nesnáším, když autor experimentuje s textem knihy a snaží se literárně odlišovat. Někdy to opravdu nejde číst, což je i případ této knihy, přesto že má zajímavý námět. Co se týče anotace, nevěřte jí. Je to soukromý názor Ondřeje Neffa, který je jejím tvůrcem.
s-reader
  13. 8. 2010, 12:55
Na první pohled velmi zajímavá kniha, bohužel její čtení není jednoduché. Text je poměrně nepřehledný a místy jsem měl dojem, že se v něm ztrácí i sám autor, jako kdyby chvílemi nedokázal v hlavě udržet dějovou linii. Tento nedostatek byl vyvážen sugestivními popisy problémů stáří. Možná mají oba rysy něco společného.
habs
  26. 5. 2015, 20:49
Mám rád alternativní historii, takže jsem se ke knize dostal díky pochvalné recenzi Ondřeje Neffa, ale moc dobře se mi nečetla a ani mne nenadchla.
LadislavLang
  1. 10. 2012, 22:47
Pro mne opravdové PEKLO, nedělám to často, ale tuto knihu jsem prostě nedočetl a nemám to ani v plánu. Celé to bylo takové zmatené, bez jakéhokoli výrazu, bez energie. Námět, který nabízel obrovské možnosti, nebyl využit ani z tisíciny.
Jestli je pravda, že Peklo Beneš má být "vrcholem české sci-fi literatury", jak tvrdí popisek, tak Pánbůch s námi a zlý pryč.