Ferdův slabikář

ISBN: 80-00-01765-2

Albatros (2006) 80-00-01765-2 75
Albatros (2002)
Albatros (1999)

Veselá knížka seznamuje děti prostřednictvím Ferdy Mravence s jednotlivými písmeny abecedy. Každé písmenko doprovází vtipné říkadlo a kreslený předmět, který ho svým vzhledem připomíná. Pestrá knížka je doplněna humornými pohádkovými příběhy o písmenkách a psaní, a může tak prvňáčkům zpříjemnit a osvěžit učení i psaní abecedy. (Založil/a: kuburumba)

VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:45
Pro mě to byla rozhodně nejlepší knížka, naučila jsem se na ní číst, přestože prapůvodně má touha po umění číst byla v tom, že jsem si chtěla (prý) přečíst televizní program. A tak mi dala mamka do ruky tento slabikář a najednou to šlo samo.
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:37
Hrozně ráda jsem v ní listovala a koukala se na báječně vyobrazená písmenka. Potom si do sešitu zkoušela vymyslet vlastní obrázky na všechna písmena. Uznávám, je to velmi inspirativní knížka, i když se jedná pouze o slabikář.
Nantong
  17. 2. 2013, 21:01
Klasická knížka mého dětství, kdo by neznal Ferdův slabikář s pěknými obrázky a krátkými říkankami a texty.
zichisek
  12. 10. 2011, 14:03
Moje oblíbená kniha z dětství o mravenci s puntíkovaným šátkem a jeho přátelích, kteří podnikají skvělá dobrodružství a také o životě hmyzu.