Veľká rodinná encyklopédia vesmíru

Profil knihy je v jiném jazyce

Veľká rodinná encyklopédia vesmíru

Nezjištěno / Jiné - 2003
ISBN: 80-7145-470-2

Nezjištěno / Jiné (2003) 80-7145-470-2

Ďalší zväzok Veľkej rodinnej encyklopédie Vesmír prehľadným a pútavým spôsobom približuje tajomstvá vesmíru, ktorý fascinuje ľudí od najstarších čias. Zoznámime sa s modernými metódami a prístrojmi, ktoré človeku pomáhajú preniknúť čo najhlbšie do nedoziernych diaľav, vznesieme sa na raketách, zistíme, ako fungujú satelity a vesmírne sondy, čo od nich môžeme očakávať. Hubblov teleskop nám umožní pozorovať, čo sa deje vo vesmíre, poprechádzame sa po povrchu planét našej slnečnej sústavy, navštívime aj vzdialené hviezdy a cudzie galaxie, pokúsime sa zistiť, či existuje vo vesmíre život okrem nášho a aký by mohol byť, zahĺbime sa do štúdia máp hviezdnej oblohy a porovnáme ich s tým, čo skutočne vidíme. V prehľadných tabuľkách sa dozvieme historické údaje a prelomové dátumy v astronómii. Množstvo fotografií, ilustrácií, prierezov, grafov a máp nám pomože pri našej prieskumnej práci.