Mexická vlna

Profil knihy je v jiném jazyce

Mexická vlna Originální název: Mexická vlna
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Slovart - 2005
ISBN: 80-8085-074-7

Slovart (2005) 80-8085-074-7 182

Mexická vlna je najsmutnejšia a najkrajšia Matkinova kniha. Ako prvé dve aj tretí Matkinov román si mohli čitatelia na pokračovanie čítať skôr, než vyšli knižne: Polnočný denník (2002) vychádzal na internete, Láska je chyba v programe (2004) tak ako Mexická vlna v dennej tlači. Na rozdiel od prvých dvoch kníh sú však hlavné postavy tri – súrodenci Tereza a Henry a ich nevlastná sestra Verona, kvôli ktorej otec odišiel od rodiny. Napriek tomu sú však priateľmi. Mexická vlna je iná aj tým, že sa odohráva na Slovensku, aj tým, že hrdinov sledujeme v skutočne epickom rozpätí vyše dvoch desaťročí. Nájdeme v nej otrasné detské svetríky, zväzarmovské krúžky, koridory a štrnganie kľúčov na námestí, únos prezidentovho syna, zmarené referendum a rozdelenie republiky, zverejnenie zoznamov ŠtB, ale aj vstup do Európskej únie a postup Artmedie do Ligy majstrov… Ešte omnoho viac tvorí kulisy príbehov trojice súrodencov, len málo veselého v láske, v práci, v živote… Všetko však vyvažuje Matkinov ironický nadhľad a nesporný zmysel pre čierny humor.

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:08
Napriek tomu, že Matkin napísal už celkom slušnú zbierku kníh, táto ma zaujala najviac. Je najkrajšia a zároveň smutná, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Určite si ju ešte niekedy prečítam.