Poslední Velmistr

Poslední Velmistr Originální název: El último catón

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-347-7

Domino (2007) 978-80-7303-347-7 331

V klenutých vatikánských sklepeních se nachází tajný archiv. Je plný vzácných kodexů i bezcenných listin, které vyhodnocuje věhlasná paleografka, sestra Ottavia Salinová. Tentokrát ovšem dostala poněkud odlišný úkol: rozluštit záhadné znaky, které byly vytetovány na těle mrtvého muže. Na samotném muži by nebylo nic pozoruhodného, kdyby v jeho blízkosti neležely kousky dřeva, podle všeho úlomky kříže, na němž zemřel Ježíš. Sestra Ottavia záhy sezná, že tento úkol přesahuje její možnosti, a tak spojí své síly s archeologem Boswellem a kapitánem Švýcarské gardy. Stopy je dovedou ke starodávnému řádu, jehož činnost halí neproniknutelná rouška tajemství. Mohlo by záhadné společenství nějak souviset s nedávnými krádežemi církevních předmětů na různých místech světa? A pokud ano, jaký tím sleduje cíl? K tomuto zjištění se lze dobrat jen jediným způsobem: nalézt posledního velmistra řádu. Ottavia a její společníci se vydávají na nebezpečnou pouť, během níž musí zodpovědět otázky související se sedmi smrtelnými hříchy, jak je ve své Božské komedii vyobrazil Dante. (Založil/a: Janiska)

Matilde Asensi Matilde Asensi
*12.06.1962

Laponka
  4. 4. 2013, 19:23
Mě se kniha moc líbila. Na rozdíl od Noctuy bych neřekla, že je příběh nedořešený...................
Noctua
  7. 8. 2012, 10:14
Průběh příběhu nebyl špatný. Cesta třech hrdinů očistcem byla zajímavě pojatá a dobře se četla. Rozčarování se u mě dostavilo vlastně až po dočtení celé knihy, protože naprosto chyběla pointa příběhu. Důvod proč to celé absolvovali se nedovíte jen se ho domýšlíte. Důvod k podniknutí náročné cesty, který mají hrdinové celou dobu na zřeteli je na konci příběhu zabitý ve dvou větách. Kniha je vlastně nedořešený příběh, který ale nebude mít pokračování. Takže dobrý pocit ze čtení mi zkazil fakt, že to bylo vlastně zbytečné čtení... Tři hvězdy dávám za zajímavý nápad jak se dá také pohlížet na Dantovu Komedii.
Faltuska
  10. 12. 2013, 21:00
I když jsem byla zklamaná, když jsem zjistila, že se nejedná o příběh o templářích, tak nakonec jsem vůbec nelitovala. Kniha se mi hodně líbila, mám ráda vše, co se týče starých kultur, mystiky a především tajemných dobdrodružství, čímž kniha oplývala ve větší či menší míře. Velice kladně hodnotím nápad, který mě nadchl. Některé věci byly trošku uspěchané, možná nedořešené, či logické, ale konec mě velmi překvapil (dořešený byl podle mě nebyl) - i když se jedná o happy end. :)